5 zasad urządzania komfortowej garderoby

5 zasad urządzania komfortowej garderoby

Kupując dom czy apartament o dużej powierzchni użytkowej zazwyczaj chcemy mieć w nim osobną i przede wszystkim obszerną garderobę, która będzie funkcjonalna i pomieści wszystkie ubrania, dodatki a także pościel, ręczniki i sprzęt gospodarstwa domowego - żelazko, odkurzacz, deskę do prasowania czy suszarkę na pranie.

 Planując garderobę powinniśmy kierować się 5 zasadami, które sprawią, że pomieszczenie stanie się wygodne w użytkowaniu.

Pierwsza i najważniejsza zasada. - Miejsce na garderobę należy przewidzieć już na etapie projektu domu czy mieszkania. Jest to odpowiedni moment na podjęcie decyzji jak obszerna ma być i w którym miejscu w domu powinna być umiejscowiona - mówi przedstawiciel Indeco S.A. Szczegółowy projekt najlepiej przygotować w momencie wykańczania wnętrza.

Druga zasada to wybór odpowiedniego miejsca, w którym garderoba powstanie. - Zazwyczaj garderobę lokalizuje się w miejscu ogólnodostępnym, tak aby wszyscy domownicy mieli do niej swobodny dostęp. W domach jednorodzinnych, dobrze aby była na tym samym piętrze co sypialnie. Dzięki temu unikniemy porannego biegania między piętrami, w celu wybrania ubrań - dodaje przedstawiciel INDECO. 3 punkt na drodze do idealnej garderoby to odpowiednie rozplanowanie wnętrza. Należy pamiętać, że dobrze zaplanowane półki i szuflady pomogą utrzymać porządek i ułatwią korzystanie z pomieszczenia.

- W każdej garderobie należy umieścić półki do układania ubrań, szuflady na bieliznę oraz drążki na wieszaki, najlepiej na dwóch wysokościach - na rzeczy krótsze (koszule, marynarki) i dłuższe (np. sukienki i płaszcze) - przekonuje przedstawiciel Indeco S.A

Kolejna zasada to odpowiednie oświetlenie i wentylacja. Często garderoba jest pomieszczeniem w którym nie ma okna, dlatego warto zwrócić uwagę na odpowiednią wentylację, należy umożliwić swobodny przepływ powietrza. Oświetlenie garderoby nie powinno być za mocne. Wystarczy kilka świateł punktowych, aby można było znaleźć konkretną rzecz.

 Ostatnia zasada, która pomaga w zaprojektowaniu komfortowej garderoby to dodatkowe akcesoria, które pomogą przechowywać rzeczy i ułatwią korzystanie z pomieszczenia. - Warto w garderobie mieć wysuwane kosze, dzięki którym łatwo można znaleźć rzeczy. Ponadto dobrze jest mieć wieszak na krawaty, który zapobiega ich plątaniu, uchwyt na żelazko i wygodny stojak na buty - mówi przedstawiciel Indeco S.A. Uzbrojeni w taką wiedzę, możemy śmiało rozpocząć planowanie wymarzonej garderoby, która będzie funkcjonalna i wygodna w użytkowaniu. Źródło: INDECO

Oceń artykuł
4,13 / 8 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Korzeniecka

Źródło: Indeco

Polecamy Ci również

Zobacz także