Akcesoria do domu z drukarki 3d

0
Akcesoria do domu z drukarki 3d

Czy wiesz, czym jest drukarka 3d? To urządzenie, dzięki któremu przeobrazisz dowolny, nawet abstrakcyjny pomysł w konkretny, fizyczny obiekt. Niemożliwe? A jednak!

uchwyt do telefonu z drukarki 3d

Zastanów się, czego ci aktualnie brakuje, czego potrzebujesz? Może marzysz o nowej bransolecie lub naszyjniku? A może przydałaby się unikalna kolekcja doniczek i wazonów, które ozdobią domowe parapety? Zbliżają się urodziny twojej pociechy – pomyśl o nowej zabawce, ale takiej, jakiej nie ma nikt inny. Mając drukarkę 3d to nie problem - możesz stworzyć dowolny przedmiot – wystarczy tylko pomysł!
Drukarki 3D, urządzenia typu plug&print, od niedawna rewolucjonizują nie tylko gałęzie małego biznesu, ale także rynek sprzętów przeznaczonych do użytku domowego. Mimo że urządzenia nadal nie należą do najtańszych, dają całą moc niespotykanych możliwości. Dzięki nim można puścić wodze fantazji, tworząc przedmioty zarówno praktyczne, codziennego użytku, jak i wyniki naszej radosnej twórczości.

wydruk 3d - kwiatZa pomocą drukarki 3D wydrukujemy wszystko to, co przyjdzie nam na myśl – mogą to być przedmioty artystyczne – sztuczne kwiaty, ozdobne doniczki, niecodzienne lampy, a nawet wyrafinowana biżuteria – naszyjniki, zawieszki, bransoletki. Urządzenie pozwala na stworzenie np. plastikowych klapków basenowych, pojemników do mydła, foremek do ciasta i babeczek, przedmiotów hobbystycznych i części zamiennych. 
Tak naprawdę możemy wydrukować wszystko to, co tylko przyjdzie nam do głowy, tworząc projekty samodzielnie lub korzystając z darmowych szablonów dostępnych w Internecie. Można też zobaczyć przykłady wydrukowanych przedmiotów. Będziecie zaskoczeni jak bardzo rewolucyjną technologią jest druk przestrzenny i na jak wiele pozwala – komentuje Krzysztof Jackowiak, przedstawiciel marki DEXER.

zszywacz wydrukowany w technologii 3dSam proces drukowania jest łatwy i przystępny. Wystarczy podłączyć drukarkę 3D do komputera lub skorzystać z karty SD, otworzyć projekt 3D oraz kliknąć przycisk „drukuj”! Urządzenie pracuje poprzez nakładanie wielu ultracienkich warstw roztopionego plastiku (lub innego materiału). Przedmiot, który wydrukuje jest gotowy do natychmiastowego użytku. Oczywiście, możemy go poddać dalszej obróbce – pomalować, zmienić kształt odcinając wybrane elementy itp.

Badania amerykańskich naukowców z Michigan Institute of Technology pokazują, że przeciętne gospodarstwo domowe wykorzystujące technologię druku 3D może oszczędzić nawet 2 tysiące dolarów rocznie. To około 6 tysięcy złotych!

drukarka 3dCo na rynku?

Drukarka biurkowa DEXER 3D mini to urządzenie gotowe do użycia zaraz po rozpakowaniu (tzw. plug&print), z polem roboczym o wielkości 20x15x15 cm. Taka powierzchnia pozwala na tworzenie wielu ciekawych przedmiotów za jednym drukiem (jeżeli potrzebujemy większy element wystarczy druk partiami, które następnie łączymy ze sobą w jedną całość). Koszt takiej drukarki to ok. 5-6 tys. zł, do tego dochodzi koszt filamentu - ok. 50 zł/kg.
Dziś drukarki 3D wykorzystuje się nie tylko w biznesie, ale także w użytku domowym. To nie tylko urządzenia do tworzenia przedmiotów praktycznych, ale również centrum domowej rozrywki – narzędzia, dzięki którym uczymy przez zabawę, pobudzamy wyobraźnię dając możliwość przetwarzania każdej myśli w realne obiekty.

Oceń artykuł
5,00 / 1 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Laszczak

Źródło: Dexer

Polecamy Ci również

Zobacz także