Antresola w małym mieszkaniu

Antresola to tak element dekoracyjny, jak i czysto użytkowy. W niektórych przypadkach jej montaż jest jedynym sposobem na uzyskanie większej powierzchni mieszkalnej. W innych – urozmaica wnętrze i nadaje mu specyficzny charakter.

Montaż antresoli jest możliwy kiedy dysponujemy mieszkaniem o ponadstandardowej wysokości. Takie lokale mieszkalne zdarzają się najczęściej w starych kamienicach miejskich. W tego typu obiektach wysokość mieszkań sięga czasami nawet czerech metrów. Zbyt wysokie wnętrze nie prezentuje się dobrze i trudno je urządzić. Kiedy dodatkowo powierzchnia mieszkania jest niewielka i trudno jest się nam na niej pomieścić – wykonanie antresoli jest wręcz idealnym rozwiązaniem.

Powstałe pięterko można wykorzystać na różnorakie sposoby. Jeśli wysokość mieszkania jest wystarczająca można tam nawet urządzić dodatkowy pokój. Miejsce to świetnie sprawdzi się także jako bawialnia dla dzieci lub sypialnia dla nas samych. Kiedy wysokość wnętrza nie pozwala na taki jej podział, aby była pełnowartościowa na dole i na górze – na antresoli można zorganizować jedynie miejsce do spania. Na stworzenie łóżka pod sufitem pomieszczenia potrzeba około 50 cm wysokości mierzonej od góry. W takim miejscu najlepiej jest ulokować dzieci. Spanie na wysokości
z pewnością sprawi im przyjemność.

Oceń artykuł
5,00 / 1 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Autor: Agnieszka Jaros

Zdjęcia: olpos.com, homedesign9.com

Polecamy Ci również

Zobacz także