Aranżacja garderoby – wiosenna metamorfoza

Aranżacja garderoby – wiosenna metamorfoza

Koniec zimy do idealny czas, by zrobić porządek w swojej garderobie i odświeżyć jej wygląd oraz wnętrze. Tej wiosny będą królowały romantyczne boho, lata 70, militarne i azjatyckie klimaty. Aby  wszystkie stylizacje były w zasięgu ręki i wzroku warto wzbogacić swoją sypialnię o szafę lub garderobę wykonaną w stylu Heliodor, który  cechuje się nowoczesnym designem, maksymalną funkcjonalnością i subtelnym wykończeniem.

aranżacja garderoby

Wiosenny wygląd i uporządkowanie pewnych elementów w szafie daje wiele możliwości kompozycyjnych. Możliwe jest projektowanie najróżniejszych wariantów dostosowanych wysokością i szerokością praktycznie do każdej powierzchni.
Organizując wiosenną przestrzeń w garderobie powinniśmy także zwrócić uwagę na front szafy, który będzie odznaczał się nowoczesnym designem. Najnowszym trendem tego sezonu jest dyskretna, nierzucająca się w oczy  szafa z bezramowym systemem drzwi przesuwnych heliodor, która oprócz prostej formy decyduje o klimacie naszego pomieszczenia  mówi  Anna Wróbel, projektantka wnętrz z firmy Komandor.

szafa do małej sypialniDuża szafa w małej sypialni?

Małą i wygodną garderobę można zamontować nawet w małej sypialni w bloku, warto o tym pomyśleć jeśli nie masz jeszcze urządzonego wnętrza własnego M. Taka szafa pozwala wykorzystać powierzchnię od podłogi do sufitu oraz zabudować każdy, nawet najbardziej niedostępny fragment wnętrza. To dobry sposób na zachowanie wizualnej harmonii we wnętrzu, a jeśli dodatkowo zastosujemy na frontach lustra – zyskamy zaskakujący efekt powiększenia. Ponadto niewielkie i praktyczne rozmiary funkcjonalnych szuflad pozwalają na zainstalowanie ich nawet w ciasnych szafach.
Projektując garderobę bardzo często stosuje się odrębne moduły meblowe dla kobiety i mężczyzny.
Pozwala to oddzielić strefę męską od damskiej, zachować pewien logiczny ciąg oraz ograniczyć element konfliktowości w momencie jednoczesnego korzystania z garderoby – podkreśla Monika Szczęsny projektantka wnętrz z firmy Komandor. Patrząc na najnowsze trendy, garderoba to już nie są jedynie stałe półki i wieszaki. W nowoczesnej szafie znajdziemy funkcjonalne, wysuwne systemy drążków, drzwi zewnętrzne wyposażone w specjalne domykacze comfort touch („naciśnij i otwórz”) ułatwiające otwieranie i zamykanie szafy, kosze, pantografy, cargo, wieszaki na spodnie, koszule, krawaty czy ażurowe półki na buty. Takie wyposażenie garderoby sprawi, że nasze ubrania zawsze będą poukładane a w szafie będzie panował wiosenny ład i porządek.

Dyskrecja i elegancja

Niewidoczne ramy to cecha charakterystyczna szaf w systemie heliodor.
Jego zastosowanie w drzwiach nada delikatności frontom szaf i pozwoli wydobyć rysunek drewna, słoje w płycie  czy szklane refleksy w ich wypełnieniach. Dzięki temu szafa będzie teraz nie tylko meblem czy bryłą ale także dyskretnym i nienarzucającym się akcentem, który mimo wszystko będzie decydował o klimacie pomieszczenia – dodaje Monika Szczęsny, projektantka z firmy Komandor.
Takie rozwiązanie sprawia, że od frontu drzwi wyglądają jak bezramowe, a wnętrze nabiera nowoczesnego charakteru. Jak podkreślają projektanci i architekci drzwi przesuwne powinny być lekkie oraz odznaczać się wysoką estetyką. Dlatego system heliodor dedykowany jest głównie wymagającym klientom, którzy kierują się elegancją i poszukają nieszablonowych rozwiązań.

garderoba w sypialni

Nowoczesnym dodatkiem w szafach i garderobach są m.in. samoistne i intuicyjne domykacze tzw. comfort touch, które wcześniej były wykorzystywane jedynie w meblach kuchennych. Takie udogodnienie sprawia, że w końcu nasze szafy będą perfekcyjne zamknięte a codzienne poszukiwania wiosennych stylizacji w naszej szafie będzie prostsze i komfortowe.

Oceń artykuł
5,00 / 1 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Laszczak

Źródło: Komador

Polecamy Ci również

Zobacz także