Aranżacja kuchni – to co będzie modne w 2017 roku

2
Kuchnia w szarościach
Modna nowoczesna klasyka, wysuwane systemy do przechowywania, elektryczne otwierane szafki, szarości i naturalne forniry.

W 2016 roku to co było na topie w aranżacji przestrzeni kuchennej, to nowoczesne rozwiązania, takie jak: elektryczne otwierane szafki, wysuwane systemy do przechowywania.

To co było modne w 2016 roku, będzie także trendy i w następnym roku. Każda kuchnia przede wszystkim musi być funkcjonalna, a dostępność pewnych rozwiązań, które ułatwiają nam życie i funkcjonowanie w kuchni będzie sprawdzała się zawsze. 

Kuchnia nie może się obejść bez wysuwanych systemów do przechowywania produktów i akcesoriów kuchennych. To bardzo wygodne i praktyczne rozwiązanie, które sprawdzi się w małych jak i dużych kuchniach.

PrzeczytajZ czego wykonać ścianę nad blatem w kuchni

Systemy te montowane są w górnych szafkach, dolnych i narożnych. To co ważne było i nadal będzie to maksymalizacja wykorzystania przestrzeni. Obowiązek segregowania śmieci wymusiło na projektantach zagospodarowania miejsca na dwa kosze. Z wiekiem stajemy się wygodniejsi dlatego modne są otwierane elektryczne, górne szafki. Meble kuchenne będą lepiej się prezentować gdy zostaną odpowiednio oświetlone, do tego celu stosuje się oświetlenie LED pod szafkami i w szufladach. Niezmiennym zainteresowaniem cieszą się bezuchwytowe sposoby otwierania szafek i szuflad, czyli na push to open lub za pomocą frezowanych w różny sposób krawędzi.

meble kuchenne

Wysuwane systemy w meblach kuchennych.

ZAJC
Nowoczesne meble kuchenne

Wnętrza urządzamy raz na kilka- kilkanaście lat. Dlatego wybór odpowiednich rozwiązań, które będą wyglądały dobrze teraz i za jakiś czas jest bardzo ważne.

ZAJC
Kuchnia w szarościach

Górne szafki otwierane są automatycznie.

ZAJC
wysuwana półka

Podświetlenie ledowe w szafkach

ZAJC
Aranżacja kuchni

We wzornictwie kuchni zauważamy odbicie ogólnego powrotu do wnętrz w stylu nowoczesnej klasyki.

ZAJC
Kuchnia z wyspą

Nowoczesna kuchnia posiadająca elementy stylizowane na tradycyjne.

ZAJC
Stylowe meble kuchenne

Wykończenia matowe lub półmatowe są równie popularne jak błyszczące.

ZAJC
Nowoczesny sprzęt AGD

Rozwiązania funkcjonalne i estetyczne, które w ostanim czasie pojawiły się w kuchniach zapewne zagoszczą w nich na dłużej.

ZAJC

Aranżacja kuchni jest raczej w stylu nowoczesnej klasyki np. beton połączony z lekko frezowanymi frontami szafek lub lite drewno poddane szczotkowaniu na przykład wykorzystane jako element wyspy kuchennej. W 2017 roku z pewnością nadal będą modne lakierowane wykończenia w kolorze szarym i jego odmianami (kolor gołębi lub antracyt). Można powiedzieć, że to będzie kolor dominujący, a ponadczasowy beż ustępuje mu miejsca. Matowe i półmatowe fronty szafek są równie popularne jak błyszczące.

Koniecznie zobacz: Rozwiązania do małej kuchni

W przypadku fornirów najczęściej wybierane są naturalne odcienie dębu lub orzecha, posiadające delikatny rysunek słojów. Natomiast nie ma już miejsca w kuchni na pomarańczowe, czy żółte odcienie drewna. 

Oczywiście to jak będzie wyglądała nasza kuchnia zależy od nas samych. Skupmy się na praktycznych rozwiązaniach, które ułatwią i umilą czas spędzony w kuchni.

Oceń artykuł
4,00 / 4 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i dodaj swój komentarz
Więcej na ten temat:

Źródło: ZAJC

Polecamy Ci również

Zobacz także