Aranżacja małej łazienki - optymalne wykorzystanie przestrzeni

Aranżacja małej łazienki - optymalne wykorzystanie przestrzeni

Jednym z podstawowych wyznaczników działań aranżacyjnych w pomieszczeniach typowo użytkowych jest dbałość o optymalne wykorzystanie dostępnej przestrzeni. Odpowiednio dobrane wyposażenie może sprawić, że nawet niewielka łazienka przestanie być ciasnym, niepraktycznym miejscem, pełnym utrudniających życie sprzętów.

Madix - Ramię Sphera do głowicy natryskowejKiedy miejsca brak...

Szeroki asortyment dostępnych wanien, umywalek oraz kabin prysznicowych pozwala dziś bez problemu dobrać ich kształt oraz rozmiar do własnych potrzeb i możliwości. Ważne jest przy tym, by swoboda poruszania się po pomieszczeniu łączyła się z komfortem korzystania właśnie z wanny czy prysznica. Aby ich wielkość nie utrudniała codziennego mycia, staramy się niwelować ilość zbędnych elementów w ich obrębie. Jednym ze skuteczniejszych rozwiązań jest instalacja podtynkowych zestawów natryskowych.

- Niewielka bateria wkomponowana w kafelki oraz zamocowana na specjalnym ramieniu głowica natryskowa to dobry sposób na dyskretne powiększenie strefy kąpielowej - podpowiada Sylwia Madyda z firmy Madix, dystrybutora markowego wyposażenia łazienek. - Wiąże się on jednak z koniecznością montażu pozostałej części mechanizmu prysznicowego pod powierzchnią ściany, a co za tym idzie, z poważniejszym remontem. Dlatego decyzje o zastosowaniu takiego rozwiązania należy podejmować już w pierwszym etapie planowania wystroju łazienki. Możliwość regulacji przepływu wody i wielofunkcyjność wybranych modeli głowic w połączeniu z osiągniętą przestrzenią zapewniają jednak później pożądany komfort mycia.

Jest miejsce, jest wybór

Montaż zestawów podtynkowych nie zawsze wynika z czysto praktycznych przesłanek. Niektóre osoby lubią po prostu minimalistyczne aranżacje, zawierające jedynie niezbędne, widoczne urządzenia. Delikatne elementy zewnętrzne instalacji, której większa część pozostaje ukryta, gustownie uzupełniają pozostałą część wystroju. Komplety można bowiem dopasować do planowanej w łazience stylistyki.

W wybranych konfiguracjach tworzą przyjemne wrażenie stonowanej, czasem nieco chłodnej elegancji. Nie trzeba jednak ograniczać się wyłącznie do posiadania baterii i głowicy. Jeśli mamy wystarczająco dużo miejsca, całość warto rozszerzyć o węża ze słuchawką prysznicową wiszącą na gustownym uchwycie lub nawet o deszczownicę. Chcąc uniknąć ingerencji w strukturę ściany, można jednak zdecydować się na zestaw natynkowy. Wystarczy wybrać łagodny design, który nie będzie dominował nad resztą wystroju.

Natomiast miłośnicy wyraźnych akcentów dekoracyjnych w łazience mogą wybrać w pełni wyposażoną kolumnę prysznicową, która pozwoli na maksymalne czerpanie przyjemności z kąpieli. - Zarówno natynkowe, jak i podtynkowe zestawy natryskowe, mają przede wszystkim zapewnić bezproblemowe korzystanie z kabiny lub wanny - podkreśla Sylwia Madyda. Cała gama wzorów obecnych na rynku funkcjonalnych i estetycznych produktów, pozwala decydować o stopniu zabudowy powierzchni łazienkowych oraz ich późniejszym wyglądzie.

Oceń artykuł
4,44 / 9 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Korzeniecka

Źródło: pointb

Polecamy Ci również

Zobacz także