Aranżacja w stylu vintage – zacznij od podłogi

6
Wnętrze w stylu vintage
Aranżację wnętrza w stylu vintage warto zacząć od podłogi. Do wyboru mamy np. panele podłogowe o różnych wzorach, stylizowanych na podłogi retro.

Moda na styl vintage nie omija podłóg. Jak wybrać podłogę, żeby miała ciekawy, wygląd vintage?

Przedmioty „z historią” to naprawdę gorący trend w aranżacji wnętrz. Zarówno stare meble i dodatki, jak i te stylizowane na stare robią prawdziwą furorę. Mile widziane są nawet widoczne ślady zużycia, przetarcia, czy inne dowody „dawnego życia” przedmiotów. Jeżeli chcemy w naszym mieszkaniu wykorzystać elementy vintage, możemy zacząć od podstaw, czyli od podłogi.
Takie podłogi zwracają uwagę. Sprawiają, że nawet prosto urządzone wnętrze zyskuje charakter i pewien oryginalny styl. A ponieważ vintage czerpie z rozwiązań ponadczasowych, taka podłoga będzie doskonałą podstawą aranżacji. – mówi Jacek Szwagrzak z sieci Komfort.

Jak dbać o podłogę z drewna, a jak o panele podłogowe? Polecamy praktyczny poradnik

Parkiet w jodełkę, albo… panele podłogowe

Jednym z najbardziej klasycznych wzorów podłóg w jest parkiet ułożony w jodełkę. Wygląda on bardzo dobrze i w tradycyjnych wnętrzach, i tych urządzonych eklektycznie, w których elementy stare i nowe sąsiadują ze sobą. W nowym mieszkaniu trudno jednak o stary parkiet. W takiej sytuacji rozwiązaniem są podłogi nawiązujące stylistycznie do tych klasycznych podłóg. Wybrać możemy np. panele podłogowe, w których efekt klepek został podkreślony odpowiednio dobraną fugą. Ciekawy efekt uzyskano też stosując jasne odcienie bielonego drewna. Taka podłoga nie dość, że będzie wyglądała stylowo, to jeszcze optycznie powiększy wnętrze i rozjaśni je. Wybierając panele podłogowe zwróćmy też uwagę na parametry techniczne, takie jak klasa ścieralności, czy grubość.

Panele podłogowe jak stara mozaika

Panele podłogowe Art Works tworzą złudzenie podłogi złożonej z różnobarwnych deszczułek. To rozwiązanie dość awangardowe i bardzo oryginalne.

Krono Original/KOMFORT
Panele jak parkiet w jodełkę

Panele podłogowe Dąb Manor dają wrażenie klasycznego parkietu ułożonego w jodełkę.

Krono Original/KOMFORT
Panele podłogowe jak deski

Klasyczna podłoga z desek jest dostępna również w postaci paneli. Zróżnicowanie kolorów dodaje jej oryginalności.

Krono Original/KOMFORT
Jasna podłoga z paneli

Podłoga stylizowana na stare deski - rozjaśnione barwy powiększają optycznie pomieszczenie.

Krono Original/KOMFORT

Mozaika i deski na podłodze – drewno z odzysku na topie

Bardzo oryginalnie wyglądają również podłogi z drewna „z odzysku”. Również tutaj z pomocą mogą przyjść panele – np. takie, które wyglądają jak złożone z wielu różnobarwnych deszczułek. Tworzą one efektowną mozaikę i są bardziej awangardowym rozwiązaniem niż klasyczny parkiet. Panele stylizowane na mozaikę w stylu vintage staną się oryginalną podstawą całej aranżacji.
Bardzo ciekawy efekt stworzą także panele o wyglądzie starej podłogi z desek. Zestawienie różnobarwnych elementów, zarówno w bardziej wyrazistych odcieniach, jak i rozbielonych wygląda niezwykle ciekawie.

Przeczytaj też: Jaką posadzkę wybrać na ogrzewanie podłogowe

Oceń artykuł
5,00 / 2 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i dodaj swój komentarz
Więcej na ten temat:

Opracowanie: Katarzyna Laszczak

Źródło: Krono Original/KOMFORT

Polecamy Ci również

Zobacz także