Aranżacja wielkanocnego stołu

Aranżacja wielkanocnego stołu

Wielkanoc zbliża się wielkimi krokami. Jesteśmy w trakcie przedświątecznych porządków oraz zakupów. Planujemy, jak ozdobimy dom i jakie potrawy przygotujemy dla rodziny oraz gości. To także idealny moment, aby przemyśleć dekorację wielkanocnego stołu.

wielkanocna aranżacja stołu

Odświętne śniadanie, obiad z domownikami czy popołudniowa kawa z przyjaciółmi - dużo wielkanocnego czasu spędzamy przy stole. - Świąteczne potrawy zawsze smakują lepiej: czas przez te kilka dni spowalnia, a my razem z nim. Dlatego dbamy o każdy szczegół, aby święta były wyjątkowe. Bez względu na to czy zdecydujemy się na aranżację w kolorach natury, klasycznych połączeniach bieli i zieleni bądź odważne, nasycone kolory jest kilka elementów, których na wielkanocnym stole nie może zabraknąć. Symbole w postaci zająca, kurczaka i jajek są zawsze modne i wręcz obowiązkowe - mówi Hanna Maruta, główny stylista marki home&you.

dekoracja stołu na wielkanoc

Wielkanocny szyk

Na każdym stole musi leżeć obrus, najlepiej ze świątecznym motywem - kurczaczkiem lub pisankami. Jego stonowane, pastelowe kolory pozwolą zaakcentować poszczególne elementy dekoracji. Serwetki możemy ułożyć w pierścieniach w kształcie zajączka, a pod każdym talerzem położyć podkładkę z motywem wesołej kurki bądź imitującą zieloną trawkę. Na wielkanocnym stole nie może także zabraknąć kosza z pisankami oraz piaskowej babki otoczonej kolorowym wiankiem. - Święta Wielkanocne przypadają na piękny czas, jakim jest początek wiosny. Dlatego nie możemy zapomnieć o takich elementach, jak bukiet świeżych kwiatów w wazonie-jajku, zielony owies lub rzeżucha w zabawnych pojemniczkach z króliczkiem lub kurką - radzi Hanna Maruta.

pomysł na stół wielkanocny

Więcej niż zastawa

Coraz częściej decydujemy się zagospodarować wolne miejsce na stole elementami dekoracyjnymi, takimi jak figurki, świece czy zawieszki. Oryginalne, zabawne i urocze dodatki ożywią świąteczny stół oraz dodadzą mu radosnego wyglądu. Dla osób stawiających na nowoczesność doskonałym rozwiązaniem będą łańcuchy ozdobione błyszczącymi koralikami rozłożone pomiędzy talerzami. Można pomiędzy nimi położyć kilka kolorowych pisanek lub ukryć słodkie kurczaczki.

Święta Wielkanocne kojarzą się z radością, nowym życiem oraz budzącą się ze snu przyrodą. Pamiętajmy, że to także czas dla nas i naszych rodzin. Zadbajmy o swoje otoczenie oraz wygląd domu tak, aby spędzić te dni w jak najlepszym nastroju.

Porad udzieliła Hanna Maruta, główny stylista marki home&you.

Oceń artykuł
3,00 / 7 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Korzeniecka

Źródło: home&you

Polecamy Ci również

Zobacz także