Architekci i projektanci na 4 Design Days

0
4 Design Days
Cztery dni 4 Design Days to okazja, żeby zapoznać się z polskim i światowym designem.

Co inspiruje światowe trendy w designie i architekturze? Jakie są pomysły na przyszłość polskich miast? Jakie designerskie produkty mogą się znaleźć w Waszych domach? Odpowiedzi na te – i wiele innych – pytań znajdziecie na targach 4 Design Days.

Już niedługo (11-14 lutego) odbędą się 4 Design Days. To wydarzenie, podczas którego zarówno profesjonaliści, jak i osoby mające na co dzień niewiele do czynienia z designem, będą mogli zapoznać się z najnowszymi trendami i osiągnięciami branży projektowania i designu.

11-12 lutego – 4DD dla profesjonalistów

Wydarzenie jest podzielone na dwie części – dwa pierwsze dni (11-12 lutego) to spotkania architektów z kraju i zagranicy. Przewidziano prezentacje, panele dyskusyjne i spotkania poświęcone dyskusyjne poświęcone trendom i kierunkom rozwoju architektury i wzornictwa przemysłowego, poszukiwanie odpowiedzi na pytanie o sposób pokonania barier ograniczających rozwój polskiego designu młodego pokolenia, debaty o wizji miasta przyszłości, rewitalizacji przestrzeni miejskiej i budowaniu piękna wspólnej przestrzeni.
4 DESIGN DAYS rozpocznie wystąpienie Fokke Moerel z holenderskiej pracowni MVRDV, która zajmuje się projektami związanymi z przestrzenią publiczną i kulturą oraz transformacjami architektonicznymi, a także projektowaniem wnętrz. Zrealizowała wiele nagrodzonych projektów, takich jak Biblioteka Book Mountain w Spijkenisse, transformacja architektoniczna wejścia do Muzeum Stedelijk w Schiedam, Lloyd Hotel & Cultural Embassy w Amsterdamie czy Teletech Call Center w Dijon (Francja). Nie zabraknie także przykładów polski realizacji oraz znakomitych architektów, którzy będą rozmawiać m.in. o miastach przyszłości – wyzwaniach, wizjach, perspektywach. W dyskusji wezmą udział m.in. Andrzej M. Chołdzyński, prezes AMC Andrzej M. Chołdzyński, Ewa Kuryłowicz, wiceprezes Kuryłowicz & Associates, Zbigniew Pszczulny, prezes JSK Architekci i Marta Sękulska-Wrońska, partner WXCA.
W ramach krótkich prezentacji cyklu „short stories“ architekci i inwestorzy zaprezentują takie projekty jak Centrum Nauki Kopernik, Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN w Warszawie, budynek Szkieletor – Treimorfa w Krakowie, Stary Browar w Poznaniu, Hala Koszyki w Warszawie, Europejskie Centrum Edukacji Geologicznej w Chęcinach oraz Zamek Cieszyn, i inne. 

Również w tych dniach odbędą się konferencje Property Forum, regionalne spotkanie właścicieli i zarządców firm działających na rynku nieruchomości oraz Housemarket Forum Silesia – konferencja poświęcona regionalnemu rynkowi mieszkaniowemu.

13-14 lutego – Dni Otwarte

W ciągu kolejnych dwóch dni, czyli 13-14 lutego, osoby niezwiązane z projektowaniem i designem będą mogły zapoznać się ciekawymi rozwiązaniami, które mogą znaleźć zastosowanie w naszych domach. W ramach Dni Otwartych będzie można zobaczyć ekspozycję producentów mebli i wyposażenia wnętrz oraz targi designu niezależnego SILESIA BAZAAR Dizajn vol. 1. Przewidziano także atrakcje dla dzieci.
Nie zabraknie także gwiazd telewizji, które opowiedzą jak mieszkać wygodnie i modnie, a także przybliżą zagadnienia związane z designem. Wśród zaproszonych gości są: Omenaa Mensah, Natalia Nguyen, Tomasz Pągowski oraz Zbigniew Urbański.

Zapraszamy
11-14 lutego 2016 r.
Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach

Oceń artykuł
5,00 / 3 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy
Więcej na ten temat:

Opracowanie: Katarzyna Laszczak

Polecamy Ci również

Zobacz także