Armatura na podczerwień

Armatura na podczerwień

Utrzymanie wzorowej czystości w łazience wymaga wysiłku, szczególnie jeśli na co dzień korzysta z niej wiele osób. Armatura na podczerwień firmy SCHELL pozwala w sposób niemal bezobsługowy zachować higienę w pomieszczeniach sanitarnych, a przy tym zmniejszyć zużycie wody. Stanowi doskonałe rozwiązanie nie tylko w budynkach użyteczności publicznej, lecz również w energooszczędnych domach.

umywalkiElektroniczne baterie umywalkowe firmy SCHELL z serii PURIS E, CELIS E, MODUS E i VENUS E w inteligentny sposób dbają o zachowanie najwyższej czystości w łazience, dzięki bezdotykowej obsłudze i możliwości programowania. Wypływ wody następuje w momencie zbliżenia rąk do wylewki, a jego zamknięcie w momencie odsunięcia dłoni. W ten sposób skutecznie wyeliminowano ryzyko przenoszenia bakterii i mikrobów na korpus baterii a następnie na kolejnych użytkowników. Istnieje możliwość płukania antystagnacyjnego, które uruchamiając się po 24 godzinach od ostatniego użycia uniemożliwia rozwój drobnoustrojów. Baterie SCHELL dodatkowo przystosowane są wykonywania dezynfekcji termicznej wodą o temperaturze 70°C, który pozwala zapobiegać rozwojowi bakterii Legionella. Sterowanie na podczerwień i niski przepływ na poziomie 6 l/min. gwarantują oszczędności na poziomie 62% w porównaniu z jednouchwytowymi bateriami, dlatego jest to bardzo ekonomiczne rozwiązanie. Cztery linie wzornicze i różne wersje wykonania pozwalają na dobór rozwiązania najlepiej dopasowanego do indywidualnych potrzeb.

baterie umywalkowe

Design w idealnych proporcjach

Baterie SCHELL harmonijnie wkomponują się w każdego rodzaju łazienkę, ze względu na różne wersje wykonania i praktyczne rozwiązania montażowe. Na gamę zautomatyzowanych armatur składają się cztery modele wykonane z najwyższą dbałością o szczegół. Bateria PURIS E otrzymała kształt pochylonego walca z wąską wylewką. Natomiast VENUS E posiada niezwykle filigranową formę, ze względu na opływowe kształty i miękkie linie. CELIS E przyciąga wzrok zrównoważonymi proporcjami dającymi harmonijne wrażenie. Z kolei MODUS E cechuje minimalistyczne wzornictwo, dzięki prostej sylwetce i ograniczeniu detali zdobniczych. Pochylone formy, idealnie gładkie powierzchnie i zaokrąglone kształty umożliwiają spływanie kropel wody, dzięki czemu na bateriach nie pozostają nieestetyczne plamy i zacieki. Modułowa budowa ułatwia montaż i serwisowanie baterii. Szybką modernizację zapewniają baterie z zasilaniem bateryjnym 9 V. Modele standardowe zasilane są napięciem 230 V. W zależności od indywidualnych potrzeb można dobrać baterię z mieszaczem lub bez mieszacza, dostarczającą wody o ustalonej temperaturze. W domach jednorodzinnych z powodzeniem mogą być stosowane wersje z mieszaczem umożliwiające ustawienie wymaganej temperatury za pomocą smukłej dźwigni umieszczonej po prawej strony baterii. Natomiast armatura bez mieszacza to doskonałe rozwiązanie zwłaszcza w budynkach publicznych, takich jak galerie handlowe lub szkoły i przedszkola, gdzie liczy się oszczędność energii i bezpieczeństwo stosowania.

Wszystkie baterie elektroniczne marki SCHELL to bezawaryjne, wysokiej jakości rozwiązania, zgodnie z hasłem SCHELL inside, dającym gwarancję długoletniej trwałości.

  • Bateria PURIS E, cena katalogowa netto: od 1302,64 do 1489,45 PLN
  • Bateria CELIS E, cena katalogowa netto: od 1060,20 do 1105,73 PLN
  • Bateria MODUS E, cena katalogowa netto: od 774,18 do 892,58 PLN
  • Bateria VENUS E, cena katalogowa netto: od 1514,70 do 1691,41 PLN
Oceń artykuł
3,57 / 7 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i dodaj swój komentarz

Opracowanie: Katarzyna Korzeniecka

Źródło: SCHELL

Polecamy Ci również

Zobacz także