Armatura wyprowadzona z podłogi

Armatura wyprowadzona z podłogi

Znów są modne wszelkie elementy wyposażenia łazienki w stylu "retro". To moda ostatnich lat, choć wanny na czterech "lwich" nóżkach na środku małej łazienki w bloku się nie postawi.

Łazienka w stylu retroW jednorodzinnym domku, których powstaje coraz więcej - i owszem.

Odsuniętej od ściany wannie towarzyszy często armatura wyprowadzona wprost z podłogi. Tu konieczna uwaga - realizacja takiej łazienki powinna być uwzględniona już w projekcie domku, tak, by bez późniejszych przeróbek "wyprowadzić" wodę ze ściany pod podłogę. Można, oczywiście (jeśli łazienka, np. w kamienicy jest wystarczająco duża) postawić wannę na środku, estetyczne doprowadzenie do niej wody wymagać będzie poważnej ingerencji w podłogę, z kuciem wylewki włącznie. Stylistyka retro - w tym wanna na środku łazienki i stojące przy niej rurki z baterią - nawiązuje do klasyki i wzornictwa typowego dla minionych czasów. Warto więc i resztę sprzętów oraz ceramiki sprawić sobie w tej stylistyce. Nie powinno być z tym kłopotów, co najwyżej finansowe. Łazienka (pokój kąpielowy) w stylu retro będzie współgrała z mieszkaniem w kamienicy, ale doskonale skomponuje się także z wnętrzami w nowoczesnym budownictwie, wnosząc odrobinę tęsknoty za przeszłością.

Do ozdobnej ceramiki łazienkowej w stylu retro pasować będą stonowane kolory ścian i wytworne dodatki. Dominującym elementem wystroju pozostanie jednak wanna a wraz z nią wspomniana bateria wannowa z podłączeniem do posadzki. Dobrze, by armatura miała elementy porcelanowe.

Oceń artykuł
3,40 / 5 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Autor: xx (Dziennik Zachodni)

Polecamy Ci również

Zobacz także