Baterie czasowe w domowych łazienkach

Baterie czasowe w domowych łazienkach

Baterie czasowe w domowych łazienkach to coraz popularniejsza odpowiedź na zapotrzebowanie współczesnego użytkownika. Co sprawia, że w wielu miejscach zastępują one tradycyjne kurki czy uchwyty?

Czas na baterie

Mechanizmy te sprawdzały się dotąd przede wszystkim w miejscach użyteczności publicznej, zapewniając tam bezpieczny, kontrolowany przepływ wody. Współczesne tendencje do oszczędzania oraz troska o ekologię sprawiają, że stają się one bardzo pożądanym elementem wyposażenia także prywatnych łazienek. Codzienny pośpiech, małe dzieci czy częste wizyty gości to przy tym dodatkowe argumenty za rozwiązaniami, pozwalającymi szybko, wygodnie i bez stresu dbać o higienę wszystkich domowników. Ze względu na bardzo dużą częstotliwość użytkowania muszą być one jednak dostatecznie trwałe i odporne na uszkodzenia mechaniczne.

- Stosowane przy umywalkach, wannach i w zestawach natryskowych baterie czasowe zapewniają komfort mycia na wiele lat - mówi Sylwia Madyda z firmy Madix, dystrybutora baterii. - Różnorodny, wysokiej klasy design sprawia, że ich wygląd niejednokrotnie przypomina baterie klasyczne. Można je więc zarówno wizualnie, jak i funkcjonalnie dostosować do indywidualnych potrzeb użytkowników.

Łazienka na baterie

Różnorodność instalowanych w domach modeli przejawia się w ich lokalizacji, designie, sposobie uruchamiania strumienia wody czy elementach usprawniających jej przepływ. Ich wspólny mianownik to komfort i pełna kontrola, wyznaczane m.in. przez możliwość regulacji przepływu, temperatury, a w wielu przypadkach również czasu spływania wody. Przykładowo, popularna włoska marka Silfra oferuje zarówno proste urządzenia, które można dodatkowo podłączyć do regulatorów temperatury, jak i baterie, zawierające od razu wszystkie przydatne opcje ustawiania optymalnego strumienia. W przypadku mechanizmów prysznicowych warto też zadbać o montaż wielofunkcyjnej głowicy natryskowej, co przyczyni się do urozmaicenia doznań podczas kąpieli. Ponadto, całość można estetycznie i praktycznie dostosować do dostępnej przestrzeni, wybierając zestaw na lub podtynkowy.

Baterie na baterie?

- Możliwość sterowania temperaturą nabiera szczególnego znaczenia przy bateriach bezdotykowych, uruchamianych dzięki czujnikom ruchu - dodaje Sylwia Madyda z Madix. Uzyskujemy w ten sposób ochronę np. przed poparzeniem dłoni podkładanych bezpośrednio pod strumień. Elektroniczne kurki umywalkowe z termoregulatorem to przy tym sposób na szybkie, sprawne, a przede wszystkim wydajne i oszczędne korzystanie z łazienki. Dzięki nim woda rzeczywiście wypływa tylko wtedy, gdy tego chcemy. W nowoczesnych aranżacjach sprawdzają się również dotykowe modele, zasilane energią elektryczną. W niektórych sytuacjach przydatne mogą okazać się natomiast urządzenia sterowane specjalnym pedałem, zainstalowanym w podłodze lub przy ścianie. Każde rozwiązanie powinno bowiem maksymalnie ułatwiać nam życie.

Oceń artykuł
3,71 / 7 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Korzeniecka

Źródło: pointb

Polecamy Ci również

Zobacz także