Baterie termostatyczne - komfort kąpieli

0
Baterie termostatyczne - komfort kąpieli

Jednym z elementów podnoszących komfort korzystania z łazienki są baterie termostatyczne. Wygodne w użytkowaniu, oszczędne, zapewniają bezpieczeństwo korzystania z wody. Ryzyko poparzenia eliminują również nienagrzewające się obudowy.

bateria termostatyczna

Zalety baterii termostatycznej są nie do przecenienia, zwłaszcza w sytuacji kąpieli pod prysznicem. To wtedy najłatwiej o „spotkanie” ze zbyt wysoką temperaturą. Kontakt ten może być tym bardziej przykry, gdyż kąpiel dotyczy dużej powierzchni ciała. Twarz, brzuch czy klatka piersiowa – miejsca bardzo delikatne – to obszary potencjalnie narażone na  poparzenie zbyt gorącym natryskiem.
Aby uniknąć temperaturowych niespodzianek w kąpieli warto zainwestować w baterię termostatyczną.  Korzystanie z tej armatury jest bardzo komfortowe, ponieważ bateria podaje wodę o określonej temperaturze (ciepła z zimną zostają zmieszane w baterii). Armatura reaguje również na wahania w sieci wodociągowej i nawet jeśli są one duże, utrzyma żądaną temperaturę. A co najważniejsze, w przypadku odcięcia dopływu wody zimnej bateria zamknie się automatycznie, chroniąc nas w ten sposób przed poparzeniem.

bateria termostatyczna natryskowa

Użycie baterii termostatycznych jest także prostym i efektywnym sposobem na oszczędzanie wody w łazience – termostaty firmy Tiger mają przycisk ECO zmniejszający wypływ wody.

Do zalet armatury termostatycznej należy też prosta obsługa. Z reguły jedno z pokręteł służy do uruchamiania wypływu wody, drugie do regulacji jej temperatury. W przypadku armatury z serii Items do regulacji temperatury służy lewe pokrętło - firma Tiger fabrycznie ustawia ją do zakresu 40° C (z tolerancją do 1 stopnia). Chcąc uzyskać temperaturę niższą, należy przekręcić pokrętło do siebie. Chcąc uzyskać temperaturę wyższą niż 40° C należy w pozycji 40° C zwolnić blokadę (wcisnąć  przycisk) i przekręcić pokrętło w stronę ściany. Blokada umożliwia pełną kontrolę nad temperaturą, co z kolei zapewnia ochronę przed poparzeniem zbyt gorącą wodą. W celu dodatkowej ochrony dzieci, które korzystają z prysznica, marka Tiger stosuje w swoich bateriach bezpieczne, nienagrzewające się obudowy.

bateria termoststyczna prysznicowa ItemsPrawe pokrętło baterii Items służy do uruchamiania wypływu wody oraz regulacji jej ciśnienia. Pozycja ECO to ograniczony (oszczędny) wypływ wody na poziomie 12 l/min. Aby uzyskać strumień pełny (oznaczony na baterii dwiema falami) należy przesunąć pokrętło baterii w stronę tego oznaczenia i w momencie wyczucia oporu wcisnąć przycisk, który zwolni blokadę i uruchomi większy wypływ wody (na poziomie ok 18 l/min.).

Baterie termostatyczne to z reguły formy proste i estetyczne. Uniwersalne kolory (zwykle chrom oraz stal szczotkowana) pozwalają w prosty sposób dobrać je do reszty armatury obecnej w łazience. Baterią zasługującą na wyróżnienie w ofercie Tiger jest jest model wannowo-prysznicowy z chowaną wylewką  Możliwość złożenia wylewki pod korpus jest bardzo wygodnym rozwiązaniem w przypadku małej wanny, ponieważ eliminuje ryzyko zahaczenia się o baterię w momencie wychodzenia z wanny.

bateria termoststyczna wannowo-natryskowa Items z chowana wylewką
Oceń artykuł
5,00 / 1 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Laszczak

Źródło: Coram Poland

Polecamy Ci również

Zobacz także