Bezpieczny i zdrowy pokój dziecięcy

0
Bezpieczny i zdrowy pokój dziecięcy

Pokój dziecięcy powinien być wygodny i funkcjonalny, ale przede wszystkim bezpieczny. Jednym z najważniejszych jego części jest okno. Zapewnia ono przede wszystkim odpowiednie oświetlenie oraz gwarantuje komfort i bezpieczeństwo przebywających w nim osób.

Kolorowe okna są w modzie!Pokój dziecka to miejsce, o które trzeba zadbać szczególnie. Oto kilka podpowiedzi, odnośnie tego, czym kierować się w przypadku wyboru okien do pokoju naszych pociech.

Po pierwsze: bezpieczeństwo

Jednym ze sposobów na podniesienie bezpieczeństwa dziecka w jego pokoju, są okna posiadające odpowiednie wyposażenie. Bezpieczeństwo pomoże zapewnić m.in. klamka z kluczykiem czy przyciskiem. Dzięki takiemu rozwiązaniu istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo iż dziecko nie będzie mogło otworzyć okna. Co jest nie bez znaczenia, element ten utrudni także dostęp do domu złodziejowi. Można zastosować także inne rozwiązanie - blokadę bądź ogranicznik otwarcia, co pozwoli na uchylenie okna tylko do określonej pozycji.

Po drugie: nawiewniki

Wszelkiego rodzaju niebezpieczeństwo jakie niesie ze sobą otwarte okno można wykluczyć stosując w pomieszczeniach nawiewniki okienne. Zapewniają one nie tylko odpowiednie bezpieczeństwo, ale przede wszystkim gwarantują odpowiedni klimat w pomieszczeniu, co pozostaje nie bez wpływu na zdrowie i samopoczucie najbliższych. "Na rynku dostępne są nawiewniki działające automatycznie, regulujące poziom wilgotności lub ciśnienia w pomieszczeniu oraz sterowane ręcznie, o stałym, ustalonym przez nas dopływie powietrza" - dodaje Marcin Wiśniewski.

Kolorowe okna są w modzie!Po trzecie: kolor ma znaczenie

Współczesne technologie pozwalają na stworzenie okien praktycznie w każdym kolorze. Co więcej, możemy zdecydować się na ramy dwukolorowe, które od zewnątrz i w wewnątrz mogą mieć różne barwy. Pamiętajmy jednak o tym, aby w pokojach najmłodszych było jak najmniej białego. Kolory bowiem aktywizują umysł i pobudzają wyobraźnię dzieci.

Po czwarte: moskitiera

Aby pozostawić latem otwarte okna, bez obaw, że wlecą do pokoju insekty, wyposażmy je w moskitiery. Ich zaletą, jest fakt iż możemy przymocować je na dowolne okno.

Oceń artykuł
4,00 / 9 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Korzeniecka

Źródło: AchA PR

Polecamy Ci również

Zobacz także