Biel we wnętrzach

Biały jest kolorem ponadczasowym, w związku z czym praktycznie nigdy nie wychodzi z mody. Aranżacje wnętrz z wykorzystaniem bieli charakteryzują się na ogół niepowtarzalnym pięknem i wyszukaną estetyką. Nie chodzi w nich jednak o to, aby wszystkie ściany wnętrza pomalować tą samą białą farbą.

Aranżując pomieszczenie należy pamiętać, że biel posiada wiele odcieni. Kiedy zdecydujemy się na biały w tonacji błękitu – uzyskamy efekt chłodu w pomieszczeniu. Kiedy jednak wybierzemy kolor biały o zabarwieniu lekko żółtawym – wnętrze stanie się ciepłe i przytulne. Różne tonacje bieli na ścianach warto łączyć z sobą. Daje to interesujące efekty, podobnie jak połączenie różnych struktur na powierzchni ścian.

W białych aranżacjach można wykorzystywać także białe lub jasne i pastelowe materiały wykończeniowe oraz meble. Tak urządzona przestrzeń wygląda najczęściej na większą niż jest w rzeczywistości. Podczas aranżacji i po jej wykonaniu trzeba jednak pamiętać, że biel pozostanie piękna jedynie wówczas, kiedy będziemy potrafili odpowiednio zadbać o jej nienaganną czystość. Dlatego też gdy decydujemy się na dużą ilość białych powierzchni w domu – warto aby powierzchnie te były wykonane z materiałów, które dadzą się bez trudu wyczyścić, czy wyprać.

Oceń artykuł
5,00 / 1 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Autor: Agnieszka Jaros

Zdjęcia: tumblr.com, themasonette.net

Polecamy Ci również

Zobacz także