Blat kuchenny – modny beż

Blat kuchenny – modny beż

blat kuchenny - Calcite BeigeBeż jest jednym z bardziej popularnych kolorów, wykorzystywanych w urządzaniu wnętrz. Jasny, ciepły i neutralny, pasuje do wielu kolorów i pozwala na swobodę aranżacyjną.

Inspiracje naturą – zarówno kolorami, jak i kształtami, czy fakturami, jest ciągle modne i popularne. I trudno się temu dziwić, biorąc pod uwagę bogactwo wzorów, czy barw. Z naturalnych inspiracji korzystają także producenci blatów kuchennych. Jednak tym razem w ofercie jednego z nich (firmy Pfleiderer) pojawiła się oryginalna i zaskakująca propozycja. To blat kuchenny Calcite Beige – inspirowany formą kalcytu, czyli węglanu wapnia. Nieregularne kryształy tego minerału wyglądają niezwykle dekoracyjnie, jednak jest on zbyt kruchy, by mógł być wykorzystany w naturalnej postaci. Nie przeszkodziło to jednak w odtworzeniu struktury i barwy kalcytu w materiale, z którego powstają trwałe blaty kuchenne.

blat kuchenny - detalIch naturalny, łagodny, beżowy kolor w połączeniu z dynamicznym, nieregularnym rysunkiem, tworzy niebanalną całość. Takie blaty świetnie pasują do jasnych frontów szafek kuchennych, zarówno nowoczesnych, jak i stylowych. Blaty kuchenne Calcit Beige doskonale komponują się ze sprzętami ze stali inox, ocieplając ją wizualnie. Bardzo dobrze współgrają także z odcieniami jasnej szarości, wanilii czy bardzo jasnego drewna.

Oceń artykuł
5,00 / 1 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Laszczak

Źródło: Pfleiderer

Polecamy Ci również

Zobacz także