Błękit we wnętrzu - oddech, przestrzeń, relaks

Błękit we wnętrzu - oddech, przestrzeń, relaks

Niebieski to jeden z najpiękniejszych odcieni natury. Jego urok szczególnie doceniamy latem - kojarzy się z niebem i morzem, przynosi wrażenie spokoju, swobody, świeżości.

Inspiracje TikkurilaZ obawy przed nadaniem wnętrzom nazbyt chłodnego charakteru, rzadko wprowadzamy go jednak do naszych mieszkań. Niesłusznie - odpowiednio dobrany, pozwoli bowiem wykreować piękne aranżacje. Inspiracje Tikkurila ułatwią stworzenie idealnie zgranych kompozycji kolorystycznych, w których główną rolę odegra barwa niebieska.

Niebieski jest kolorem uniwersalnym i neutralnym - dobrze współgra z innymi tonacjami i pasuje do wnętrz o bardzo różnej stylistyce. Dzięki bogactwu odcieni i odpowiednim barwom uzupełniającym, pozwala tworzyć zarówno aranżacje w stylu retro, jak i modernistyczne. Kolor niebieski niesie harmonię, odprężenie i wyciszenie. Jego wielką zaletą jest również fakt, iż pozwala na optyczne powiększenie przestrzeni.

Inspiracje TikkurilaOgromny wybór niebieskich odcieni z palety barw Tikkurila Optiva, inspiruje do kreowania pięknych aranżacji. Tonacje błękitu, granatu czy kobaltu doskonale sprawdzą się we wszystkich rodzajach pomieszczeń - nadadzą wyjątkowy styl jadalni, sypialni, kuchni czy pokojowi dziecięcemu. Oryginalnie zaadaptowane poddasze, dzięki błękitowi emanuje spokojem. Kolor nieba w połączeniu z "oknem na świat" otwiera nową, szeroką perspektywę dając mieszkańcom poczucie przestrzeni, oddechu i wolności. Ponieważ ożywiająca czerwień mebli zachęca jednak do działania, tak zaaranżowane pomieszczenie to nie tylko miejsce, w którym znaleźć można wytchnienie ale i doskonała pracownia twórcza.

Inspiracje TikkurilaPołączenie kilku zróżnicowanych odcieni niebieskiego tworzy doskonale zgraną kompozycję. By nie zakłócać tej harmonii barw, aranżację uzupełniono tylko białymi meblami i dodatkami o prostej formie. Choć kolorystyczną dominantą jest tu chłodny niebieski, wnętrze ma ciepły charakter.

Głęboki odcień niebieskiego jest idealną propozycją do aranżacji sypialni w nowoczesnym stylu. Taki kolor ścian uspokaja i wycisza, pomaga znaleźć wytchnienie i nabrać dystansu do codziennych spraw. Pamiętajmy, iż tak nasycone, intensywne barwy nie są polecane do małych pomieszczeń - głębia koloru może bowiem dodatkowo je "przytłoczyć".

Pastelowy błękit idealnie łączy się z subtelnym różem. Łagodność barw tworzy niebanalny klimat kuchni, przywodzący na myśl atmosferę urokliwej kawiarenki. Nowoczesne meble i pomysłowa ścienna aplikacja dodają aranżacji dizajnerskiego smaku. Poranna kawa w takiej kuchni to świetny początek dnia!

Inspiracje Tikkurila

Oceń artykuł
3,40 / 5 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Korzeniecka

Źródło: Tikkurila

Polecamy Ci również

Zobacz także