Boazeria nie tylko w PRLu - wystrój wnętrza w stylu...

Boazeria nie tylko w PRLu - wystrój wnętrza w stylu...

Czasy, w których masowo stosowano na ścianach drewniane deski obiciowe, już dawno minęły. Jednak coraz częściej projektanci wykorzystują boazerię do wystroju wnętrz w stylu nowoczesnym lub retro.

Remix - deska obiciowaBoazeria znajduje zastosowanie na ścianach i sufitach wielu pomieszczeń. Wykorzystywana w korytarzach, holach, pokojach i sypialniach nadaje tym wnętrzom naturalnego wyglądu i uroku. Często występuje jako całościowe pokrycie wszystkich ścian w pomieszczeniu, czasem jako niezależny dodatek (jedna ściana lub wybrany kawałek powierzchni).

Czytaj także: Drewno w domowych przestrzeniach, czyli ponadczasowe elementy wystroju wnętrza

Wykończenie faktury następuje najczęściej poprzez lakierowanie lub bejcowanie, zachowujące urokliwy wygląd z widocznymi sękami i słojami. Istnieje także możliwość dowolnej aranżacji kolorystycznej. Modnym zabiegiem, rodem ze Skandynawii, jest ostatnio bielenie drewna. Spotyka się również bardziej odważne barwy tj. brąz, szary czy nawet turkus.

Deska obiciowa Remix jest wykonana z wyselekcjonowanego drewna sosnowego. Materiał jest czterostronnie strugany. Średnia wilgotność gotowego produktu wynosi 12%. Montuje się ją metodą na pióro-wpust. Boazeria Remix jest sprzedawana w płatach długości od 3 do 4 metrów i grubości 2 cm. Dostępne są dwie klasy jakościowe: ECO i STANDARD. W klasie ECO dopuszczalne są sęki całkowicie niezrośnięte oraz dowolny układ anatomiczny słojów. W klasie STANDARD natomiast sęki są zrośnięte i w pełni zdrowe oraz podobnie jak w opcji ECO sęki i słoje są ułożone różnorodnie.

Czytaj także: Panele - dobry sposób odnowienia wnętrza

Dane techniczne: - boazeria sosnowa - producent: Remix - długość: od 3000 do 4000 mm - grubość: 20 mm - szerokość krycia: 100 mm - rodzaje: klasa Eco i Standard - cena uzależniona od wielkości zamówienia (hurt) - dostępność: www.remix.pl

Oceń artykuł
4,00 / 8 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Autor: pointb

Polecamy Ci również

Zobacz także