BOLIX Liderem Czystszej Produkcji

0
BOLIX Liderem Czystszej Produkcji

Podczas VIII Krajowego Zjazdu Stowarzyszenia "Polski Ruch Czystszej Produkcji" wręczono Puchar Lidera CP 2011. Tegorocznym Laureatem została firma BOLIX.

Lider CP to honorowy tytuł nadawany przez Prezesa Stowarzyszenia, dla firm szczególnie zaangażowanych w realizację strategii Czystszej Produkcji (CP). Jego otrzymanie potwierdzane jest przekazywanym Laureatowi pucharem oraz dyplomem. Przy wyborze Lidera wzięto pod uwagę m.in. zrealizowane działania proekologiczne, zaangażowanie kierownictwa oraz popularyzację idei CP wśród pracowników firmy.

Czystsza Produkcja oznacza oszczędność materiałów, energii, eliminację toksyczności surowców, redukcję ilości i toksyczności zanieczyszczeń zanim opuszczą proces produkcyjny. - Chcemy być postrzegani jako firma bezpieczna, odpowiedzialna i proekologiczna, dlatego podczas produkcji naszych materiałów stosujemy najnowocześniejsze rozwiązania przyjazne środowisku - mówi Magdalena Jurczak z działu Kontroli Jakości firmy BOLIX.

Program Czystszej Produkcji istnieje w Polsce od 1989 roku, w tym od 1999 w formie Stowarzyszenia "Polski Ruch Czystszej Produkcji". Działalność Stowarzyszenia polega m.in. na szkoleniach oraz konsultingu środowiskowym adresowanym do firm i samorządów. Podstawą działań jest prowadzenie i rozwijanie systemu "Dobrowolnych Zobowiązań Ekologicznych w Polskim Programie CP" (DZE CP), do którego mogą dobrowolnie przystępować przedsiębiorstwa i samorządy, zobowiązując się do: o osiągania zadeklarowanych celów środowiskowych i/lub społecznych, o ciągłego doskonalenia działalności proekologicznej i/lub prospołecznej o preferowania działań zapobiegających zanieczyszczeniom u źródła ich powstania, zamiast ograniczania się do działań usuwających powstałe już zanieczyszczenia (w myśl idei CP).

Od 2010 r., jednym z uczestników systemu DZE CP jest firma BOLIX. Dzięki dotychczasowym osiągnięciom środowiskowym oraz zobowiązaniom zapisanym w "Raporcie Ekologicznym", BOLIX uzyskał wpis do Rejestru Świadectw Czystszej Produkcji, co zostało potwierdzone dokumentem (Świadectwem CP).

Przed firmą BOLIX stoi teraz kolejne wyzwanie. Po 2 latach firma może kandydować do "Polskiego Rejestru Czystszej Produkcji i Odpowiedzialnej Przedsiębiorczości", uczestnictwo w którym będzie wiązało się z dużym prestiżem.

Oceń artykuł
3,25 / 8 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Autor: pointb

Polecamy Ci również

Zobacz także