Brama przesuwna samonośna

Brama przesuwna samonośna

Samonośna brama wjazdowa, charakteryzująca się brakiem wykorzystania rolek i szyn, umieszczonych wzdłuż linii bramy.

Brama przesuwna samonośna

Dzięki temu rozwiązaniu wjazd pozostaje wolny od prowadnic. Lód, śnieg, czy zamarznięte liście na prowadnicach potrafią skutecznie utrudniać działanie tradycyjnych bram przesuwnych. Tymczasem brama samonośna Legi działa zimą tak samo dobrze jak latem.

Brama składa się ze stabilnej ramy, montowanej na C-profilu, poruszanym poprzez zamocowaną w fundamencie konstrukcję nośną z napędem elektrycznym. Eksploatację w sezonie zimowym oraz swobodne otwieranie i zamykanie bramy ułatwia zachowanie odpowiedniej przestrzeni pomiędzy podłożem a dolną częścią skrzydła. Konstrukcja jest szersza od światła bramy o mniej więcej 1/3 długości, ze względu na zastosowanie tzw. przeciwwagi.

Brama jest wyposażona w rekomendowany przez Legi, certyfikowany system automatyki ASO Safety, obejmujący czujniki zlokalizowane nie tylko z przodu skrzydła, ale i - co bardzo ważne - także w prześwitach bramy. Dzięki temu brama zatrzyma się w każdym przypadku napotkania przeszkody, również włożonej w prześwit bramy ręki, czy główki dziecka. Gwarantuje to wysoki poziom bezpieczeństwa. Brama samonośna Legi dostępna jest także w wersji obsługiwanej ręcznie. Gama dostępnych kolorów (malowanie proszkowe) pokrywa się z paletą RAL.

Oceń artykuł
3,13 / 8 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Źródło: materiały prasowe

Polecamy Ci również

Zobacz także