Cappucino, latte a może espresso? Nowoczesne ekspresy do kawy.

3
Domowe urządzenia do kuchni
Designerski wygląd, pyszna kawa i łatwość w obsłudze to podstawowe cechy nowoczesnych ekspersów do kawy.

Coraz to nowsze technologie ułatwiają i umilają nam zwykłym ludziom życie. Takim przyjemnym akspektem dla wielu z nas jest poranne wypicie pysznej kawy. Nowoczesny ekspres to taki, który zrobi pyszną kawę, wygląda niezwykle designersko i posiada najnowsze technologie takie jak np. system Aroma Balance, system Bluetooth z aplikacją na smartfona oraz innowacyjny wyświetlacz.

Nowoczesne technologie w kuchni

Ekspres do kawy sterowany smartfonem ? Tak w dzisiejszych czasach za pomocą telefonu możesz obsługiwać swój domowy ekspres.

Nivona
Ekspres ciśnieniowy

Dla niektórych wypicie porannej kawy to niczym rytuał.

Nivona
Aranżacja kuchni z nowoczesnym sprzętem AGD

Ekspres do kawy ze spieniaczem do mleka pozwoli przygotować nam przepyszną latte.

Nivona
Technologia Bluetooth w ekspresie do kawy

Dzięki specjalnej aplikacji na telefon będziemy mogli zarządzać ustawieniami ekspresu do kawy.

Nivona
Srebrny ekspres do kawy

Designerski sprzęt w kuchni stanowi dekorację w tym pomieszczeniu.

Nivona
Kuchnia - pomysł na aranżację

Obudowy ekspresów do kawy mogą mieć różne kolory, kształty i wykonane są w technologii 3D.

Nivona
Stylowy sprzęt do kuchni

Domowy ekspres do kawy pozwala na zrobienie dwóch napojów jednocześnie.

Nivona


Wyróżniamy trzy rodzaje ekspresów: ciśnieniowy, przelewowy oraz ciśnieniowo-przelewowy, który łączy sposób przyrządzania dwóch pierwszych typów urządzeń.

Zobacz: Robot kuchenny jako element dekoracji w kuchni 

Przyjrzyjmy się ekspresowi ciśnieniowemu, który w chwili obecnej jest jednym z popularniejszych urządzeń w naszych domach i oprócz parzenia kawy ma wiele funckji, które ułatwią nam przechowywanie go w czystości a przy okazji może być świetnym elementem dekoracyjnym w naszych kuchniach.
Wyróżniamy 3 rodzaje ekspresów ciśnieniowych:

  • ręczne
  • automatyczne
  • kawiarki

Nowoczesne ekspresy do kawy to przede wszystkim niezawodne mechanizmy o wysokiej jakości i  w pełni automatyczne urządzenia. Zacznijmy od jego podstawowej funkcji a mianowicie – parzenia pysznej kawy.
Obecnie urządzenia są tak skonstruowane, że kawa ma jeszcze lepszy smak i aromat. Sami decydujemy o intensywności napoju. Oczywiście funkcja spienionego mleka to już standard.
Nie musimy mieć mnóstwa miejsca w kuchni, aby napić się dobrej kawy, ale z pewnością musimy wydać na to urządzenie niemałą sumę pieniędzy. Ale za jakość, nowoczesne wykonanie i designerski wygląd można zapłacić wiele.
Nowe ekspresy do kawy są nowoczesne, mają futurystyczny wygląd i parzą kawę taką jaką lubimy – mocną, słabą, z mlekiem lub bez.

To Cię zainteresuje: Kompaktowe roboty kuchenne – idealne rozwiązanie do małej kuchni

Obecnie wzornictwo ekspresów do kawy to najnowszy design, który wyraża nowe spojrzenie na wygląd ekspresu. Obudowy mogą mieć różne kolory, kształty i wykonane są w technologii 3D. Możemy także spotkać urządzenia sterowane przy wykorzystaniu smartfona za pomocą technologii Bluetooth. Do tego będzie potrzebna nam specjalna aplikacja, która sprawi, że przyrządzimy sobie taką kawą jaką lubimy. Dodatkowo sprawdzimy stan urządzenia czyli ilość zaparzonych kaw, termin wymiany filtra lub konieczność przeprowadzenia czyszczenia.

Dowiedz się: Zamrażarka domowa - czy warto ją posiadać?

Intuicyjny i łatwy w obsłudze panel sprawi, że jednym przyciskiem lub pokrętłem przyrządzimy sobie ulubiony napój, który zostanie zapisany w pamięci urządzenia i tym samym ekspres zapamięta najczęstsze i najbardziej ulubione rodzaje kaw.
Nowoczesne funkcje ekspresu do kawy pozwalają na monitorowanie ilości wody i ziaren kawy. Urządzenie jest też łatwe w utrzymaniu czystości dzięki automatycznemu programowi płukania, czyszczenia odkamieniania, a także płukania spieniacza do mleka. Dodatkowe wyciszenie ekspresu odkrywa nowy komfort parzenia kawy o różnych porach dnia i nocy.

Oceń artykuł
5,00 / 3 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i dodaj swój komentarz
Więcej na ten temat:

Źródło: Nivona

Polecamy Ci również

Zobacz także