Cegły klinkierowe

Cegły klinkierowe

Firma Röben wprowadza nowe nazwy dla wszystkich swoich cegieł produkowanych w Środzie Śląskiej. Dzięki nim spojrzymy na klinkier z zupełnie nowej perspektywy.

Cegła Victoria cieniowana / Victoria - formacje skalne wyrastające z Morza TasmanaCzerwone cegły kojarzą się z tradycyjnym, a także industrialnym budownictwem. Żółtawe i nieregularne - ze starym, urokliwym murem. Natomiast nowoczesne, chłodne cegły, szare czy czarne, to znak współczesnego minimalizmu i prostoty. Cegły klinkierowe mają więc wiele twarzy, podobnie jak Australia, gdzie stare osady Aborygenów funkcjonują obok nowoczesnych metropolii z monochromatyczną zabudową ze stali oraz szkła, a ciepłe, słoneczne wybrzeża natura zestawiła z surowym interiorem, gdzie przeważają pustynne i kamienne krajobrazy. Czerwień skały Ayers Rock (Uluru), błękit oceanu czy żółć piasku - australijskie barwy są różne, ale łączy je nasycenie i zdecydowany charakter. Tak samo jest z barwami cegieł klinkierowych marki Röben. Nic więc dziwnego, że nazwy magicznych miejsc w Australii posłużyły jako inspiracja dla nowych określeń klinkieru.

Obecnie w ofercie firmy znajdują się następujące cegły klinkierowe: MELBOURNE - czerwona naturalna, w wersji gładkiej i ryflowanej CANBERRA - cieniowana, w wersji gładkiej i ryflowanej ADELAJDA - burgund, w wersji gładkiej i ryflowanej VICTORIA - Ślęża, w wersji czerwonej i cieniowanej DARWIN - czerwono-brązowa, gładka PERTH - brązowa, gładka PORTLAND - antracytowa, gładka SYDNEY - antracytowa cieniowana (NOWOŚĆ!) DARLING - czerwono-żółta cieniowana (NOWOŚĆ!)

Oceń artykuł
3,33 / 9 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Źródło: Yasna Communication

Polecamy Ci również

Zobacz także