Ceramika - nowoczesny design w łazience

1
Ceramika - nowoczesny design w łazience

Subtelna stylistyka idealnych linii, nowoczesne wzornictwo, filigranowe ścianki o minimalnym promieniu zaledwie 1-2 mm i ciekawe kształty – to wynik stosowania materiału SaphirKeramik™.

Marka Laufen po wielu latach badań, prezentuje innowacyjny materiał SaphirKeramik™ i tym samym rozpoczyna nowa erę w dziejach designu ceramiki sanitarnej. Efekt jest zaskakujący, ponieważ wiąże się z niespotykanymi dotychczas właściwościami nadawania kształtu produktom.

Za sprawą SaphirKeramik™ designerzy mają niemal nieograniczone możliwości projektowania ceramiki. Wszystko dzięki zastosowaniu domieszki korundu (AI2O3), który co prawda w czystej postaci jest bezbarwny, ale już po zmieszaniu go z surowcem krzemionkowym, daje szansę na uzyskanie lśniąco białego materiału. Innowacyjny materiał rozszerza możliwości znanych surowców, a dodatkowo pozwala na swobodę w projektowaniu. Warto również dodać, że SaphirKeramik™ wpływa na obniżenie kosztów zużycia surowców oraz energii w procesie produkcyjnym.

nowoczesna ceramika łazienkowa
umwalka z szafką
umywalki łazienkowe
umywalka nablatowa
pomysł na łazienkę
umywalka nablatowa


Materiał SaphirKeramik™ został wykorzystany w kolekcjach marki Laufen:

Living Square
Nablatowe umywalki Living Square zaprojektował znany designer współpracujący z marką Laufen. Projekt Andreasa Dimitriadisa składa się z eleganckich modeli umywalek o gładkiej powierzchni oraz wyraźnie zarysowanych konturach. To prawdziwe perły marki Laufen i arcydzieła sztuki ceramicznej.
Kartell by Laufen
Wyrazista geometria ceramicznych brył umywalek nablatowych jest dowodem na poszukiwanie innowacyjnych, a jednocześnie subtelnych rozwiązań wpisujących się w stylistykę wnętrz miłośników designu i ekologii.
Oceń artykuł
5,00 / 1 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i dodaj swój komentarz

Źródło: Laufen

Polecamy Ci również

Zobacz także