Ci dentyści nie stresują - 11 najlepiej zaprojektowanych...

0
Ci dentyści nie stresują - 11 najlepiej zaprojektowanych...

Dziś aż 60 proc. Polaków boi się bólu u dentysty! Prawie 4 proc. Polaków wybierając się do dentysty zażywa wcześniej środki uspokajające, pozostali zaciskają zęby. Jak się jednak okazuje, parę trików architektonicznych w gabinecie i nerwy nam mijają.

Gabinet Stomatologia Estetyczna drwyszkowski.pl z GdyniNajwiększy stres odczuwamy na myśl o bólu, ale szybsze bicie serca powoduje także bolesne znieczulenie, stresujące dla 20 proc. i niepewność co do umiejętności lekarza, kłopotliwa dla prawie 30 proc. z nas - wynika z ankiety portalu Dentysta.eu.

Okazuje się bowiem, że stres minimalizuje m.in. muzyka - tak twierdzi 37 proc. pacjentów przepytanych przez portal dentysta.eu. Wygodne fotele działają kojąco na 30 proc., a dobry wystrój poczekalni na 20 proc. Prawie 10 proc. z nas zwraca uwagę nawet na oświetlenie, które zamiast razić jarzeniówką, ma budować nastrój. Nic więc dziwnego, że dentyści w całym kraju poddają swoje gabinety gruntownym metamorfozom. Co więcej, mają nawet już swój plebiscyt Top Design Gabinety Stomatologiczne, w którym co roku wybierane są te najmniej stresujące i straszące.

Czytaj także: Wybrano najlepsze wnętrza gabinetów stomatologicznych, czyli u dentysty bez stresu! [GALERIA]

- Dla blisko połowy Polaków wizyta u dentysty jest ekstremalnie stresująca. Boimy się zabiegów, znieczulenia tego, co sobie pomyśli o nas dentysta, a nawet cen. Funkcję trankwilizatora spełnia coraz częściej wnętrze poczekalni i gabinetu. Im mniej kojarzy się ono z dentystą, tym mniej nakręca ono stres pacjenta. Dlatego też gabinety przypominają często salony SPA, w których panuje stonowana kolorystyka, wygoda i gra muzyka - mówi Małgorzata Wasio-Malinka z firmy Dental Depot Wasio, jedna z jurorek plebiscytu.

Oto 11 gabinetów w tym roku nominowanych do plebiscytu Top Design Gabinety Stomatologiczne:

1. Specjalistyczna Praktyka Lekarska Elżbieta Sujka z Olsztyna 2. SILVER DENTAL CLINIC z Piaseczna 3. Face-Clinic NZOZ Centrum Leczenia Wad Zgryzu z Warszawy 4. Duda Clinic Implantologia i Stomatologia Estetyczna z Katowic 5. Specjalistyczna Praktyka Stomatologiczna Izabela i Andrzej Sokołowscy z Olsztyna 6. Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Centrum Stomatologiczne Euro Dent lek.stom. Paweł Andres 7. Smile Makers - Praktyka Dentystyczna Beata Szwarc i Paweł Cichosz w Warszawie 8. Gabinet Stomatologia Estetyczna drwyszkowski.pl z Gdyni 9. Dental Salon z Wrocławia 10. Albadent z Rzeszowa 11. Klinika Stomatologii Estetycznej i Implantologii INTERDENTAL dr Katarzyna Kargol-Kuszewska

Oceń artykuł
3,63 / 8 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Autor: Materiały prasowe

Polecamy Ci również

Zobacz także