Ciemna podłoga nie musi być przygnębiająca

0
Ciemna podłoga nie musi być przygnębiająca

Korkowa podłoga, w nieprzypadkowo wybranej barwie ma kreować niepowtarzalną i niezwykle inspirującą przestrzeń, sprzyjającą wypoczynkowi i pracy.

Czasami razem z innymi elementami wnętrza tworzy spójną kolorystycznie całość i pozwala na podkreślenie piękna znajdujących się tu sprzętów: foteli, łóżka, szaf, wazonów.

Do wpadającej w czerń podłogi Identity Nightshade z kolekcji Wicanders pasują idealnie jasne detale składające się na wyposażenie danego pomieszczenia. Dzięki takiemu zestawieniu powstaje inspirujące wnętrze pełne kontrastów. Białe elementy łóżka, wanna czy kuchenne szafki świetnie zaprezentują się na ciemnej powierzchni. Identity Nightshade to doskonałe rozwiązanie dla zwolenników nastrojowych aranżacji.

Podłogi Originals Rhapsody i Originals Shell o przyjemnej brązowej barwie, utworzą wyjątkową, naturalną przestrzeń dla kuchni czy salonu, w których dominować będą jasne meble z dodatkami drewnianymi i metalowymi. Oba wzory z pewnością zadowolą miłośników barw, które królują w świecie przyrody - odcieni żółtego, beżu, brązu i zieleni.

Niezwykle ciekawym rozwiązaniem aranżacyjnym np. dla sypialni jest podłoga Identity Moonlight, która wraz z białym nakryciem łóżka, pościelą i znajdującymi się tu sprzętami tworzy wnętrze o indywidualnym charakterze, pełne spokoju i harmonii, jaka powinna panować w każdej sypialni. Tylko kilka elementów wyraźnie wyróżnia się od reszty - drobne dodatki dekoracyjne, niewielkie funkcjonalne urządzenia, które warto mieć zawsze "pod ręką" czy fragmenty garderoby. To raj dla ceniących wypoczynek w domowym zaciszu.

Ale podłogi korkowe to nie tylko doskonała ozdoba pomieszczeń i najlepsze tło dla znajdujących się w nich sprzętów. To również gwarancja zdrowia i dobrego samopoczucia. Takie podłogi są ciepłe, trwałe, nie przyciągają i nie pochłaniają kurzu, tłumią hałasy, będąc równocześnie niezwykle komfortowe w użytkowaniu. Połączenie tych jakże ważnych użytkowych cech korka z ogromnymi możliwościami aranżacyjnymi i walorami estetycznymi sprawia, że coraz więcej z nas sięga po ten miły w dotyku, całkowicie naturalny i piękny materiał.

Oceń artykuł
3,83 / 6 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Korzeniecka

Źródło: Afir Biuro PR firmy Dom Korkowy

Polecamy Ci również

Zobacz także