Co ci się przyda podczas świątecznych przygotowań?

0
Co ci się przyda podczas świątecznych przygotowań?

Już niedługo zacznie się gorączka przygotowań świątecznych potraw. By wszystko przebiegało sprawnie, w kuchni nie może zabraknąć nie tylko niezbędnych produktów, ale i sprzętów.

Blender ręczny pozwala skrócić czas przygotowania posiłkówDobry nóż w kuchni

Noże są przedmiotem niezbędnym w każdej kuchni. Ci, którzy dużo gotują, wiedzą, iż wysokiej jakości noże, ostre i specjalnie wyprofilowane, mogą sprawić, że krojenie, siekanie czy filetowanie będzie łatwiejsze i szybsze. Warto pamiętać, że noże powinny być używane do tych produktów, do których są przeznaczone, odpowiednio myte i przechowywane. Wówczas dłużej pozostaną ostre i niezawodne. Coraz więcej firm ma w swojej ofercie serie noży dla "profesjonalistów". Ich ceny są dość wysokie, ale warto zastanowić się nad takim wydatkiem, bo to długofalowa inwestycja. Jednym z przykładów mogą być noże marki Tupperware z Kolekcji Kulinarnej Szefa Kuchni. Seria składa się z sześciu noży przeznaczonych do różnych produktów.

Czytaj także: Świąteczne S.O.S. w kuchni - robot kuchenny Ci pomoże!

Nie można też zapomnieć o odpowiedniej desce do krojenia. Używanie desek szklanych i marmurowych przyśpiesza tępienie się noży i niszczenie ostrzy. Ważne jest, aby stosować odpowiedni nóż do wybranych produktów. Każdy nóż wymaga co jakiś czas ostrzenia. Jeśli zaś chodzi o czyszczenie, to noże powinno się myć w ciepłej wodzie z dodatkiem płynu do naczyń. Nie poleca się mycia noży w zmywarce, która może je uszkodzić.

Do przechowywania noży natomiast najlepsze są drewniane bloki. Drewno sprawi, że ostrze nie będzie się tępiło ani zarysowywało. Najlepiej, jak jest to drewno kauczukowe, gdyż jest ono odporne na pleśń i grzyby. Odpowiedni kształt i wyważenie bloku ułatwia szybkie i bezpieczne wyjmowanie noży. Warto, aby miał antypoślizgowe nóżki, co zabezpieczy dodatkowo przed zsunięciem się z blatu.

Dzięki wysokiej jakości nożom krojenie, siekanie i filetowanie to przyjemność.Rozdrabnia, szatkuje i miesza

W niejednej kuchni niezbędny podczas przygotowywania świątecznych potraw na pewno okaże się blender ręczny.

Czytaj także: Pomoc przy domowych wypiekach

Nowy blender marki First Austria to niezwykle praktyczne urządzenie. Jest niedrogie, nie zajmuje wiele miejsca, a przy tym posiada wszechstronne zastosowanie. Doskonale radzi sobie z rozdrobnieniem, poszatkowaniem czy wymieszaniem składników sosu, przecieru, zupy, ciasta czy deseru. Rozdrabniacz ręczny austriackiego producenta pozwala skrócić czas przygotowywania posiłków czy napojów. Miłośnikom gotowania umili codzienną pracę w kuchni. Chcąc poszatkować składniki na mniejsze lub większe kawałki, możemy wybrać jedno z dwóch ustawień prędkości.

Chleb z domowej kuchni

W ostatnim czasie nie tylko praktyczne, ale i bardzo modne stało się wypiekanie chleba w domowej kuchni. Takie zadanie może znacznie ułatwić urządzenie firmy Moulinex - wypiekacz do chleba Moulinex OW6000. Sprzęt wyposażony jest w kilka rodzajów foremek oraz w trzy poziomy opiekania skórki. Można w nim przygotować różnorodne pieczywo, np. bułeczki, rogaliki i bagietki, ale także pyszne dżemy.

Czytaj także: Blender ręczny - niezastąpiony pomocnik w kuchniWypiekacz do chleba to marzenie niejednej gospodyni!

Oceń artykuł
3,00 / 7 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Autor: ilo (Dziennik Bałtycki)

Polecamy Ci również

Zobacz także