Czajniki w dobrym stylu

0
Czajniki w dobrym stylu

Klasyczne czy nowoczesne? Bywa, że odpowiedź na to pytanie w odniesieniu do współczesnych elementów wyposażenia wnętrz nie może być jednoznaczna. Dzieje się tak, gdy mamy do czynienia ze świadomym sięganiem do najlepszych, sprawdzonych przez lata wzorów i do pokazywania ich w nowej odsłonie.

czajnik z fioletowym wykończeniemTradycyjny element – obraz na ścianie, jakiś gadżet na półce czy naczynie w kuchni często zajmuje poczesne miejsce na tle współczesnego wystroju i wcale nie musi wyglądać jak rzecz „z innej epoki”. Tak jest w przypadku czajników z gwizdkiem, określanych często jako klimatyczne, kultowe i stylowe. Życie w dobrym stylu oznacza dziś przywiązywanie wagi do jakości i oprawy naszych posiłków. A właśnie dźwięk gwizdka tradycyjnego czajnika to dla wielu z nas nieodłączny element ceremonii parzenia herbaty w domowym zaciszu. Daje sygnał, że można stawiać na stole filiżanki i rozpoczynać rytuał herbacianej uczty. Może przywołać wspomnienie babcinej kuchni, jej ciepła, spokoju i tworzyć w naszych wnętrzach idylliczny klimat domowego ogniska. Z kolei mocno stąpających po ziemi przekonuje ekonomicznymi argumentami o oszczędności energii przy jego użytkowaniu.
W ofercie firmy Galicja znalazły się czajniki, które dzięki udanemu połączeniu najlepszej tradycji z nowoczesnym designem zasłużyły sobie na nominację do nagrody Dobrego Wzoru w ogólnopolskim konkursie organizowanym przez Instytut Wzornictwa Przemysłowego. Są one wykonane z matowej stali nierdzewnej, zaś rączka, uchwyt pokrywki i gwizdka pokryte są silikonową osłonką. Jest to ten element, który dzięki intensywnej barwie – może występować w czerwonym, pomarańczowym, zielonym lub fioletowym kolorze – sprawia, że czajniki wyglądają bardzo modnie i nowocześnie. Doskonale prezentuje się w zestawieniu z innymi naczyniami z oferty Galicji, zwłaszcza z garnkami i patelniami z tak samo oprawionymi uchwytami lub w takiej samej kolorystyce, na przykład z silikonowanej serii Iris ze stali nierdzewnej czy z linii ceramicznych naczyń Ceramic Eco. Bez trudu dobierzemy do niego też wszelkie narzędzia, formy do pieczenia, deski do krojenia i szeroką gamę silikonowych akcesoriów kuchennych, które wypełnią wnętrze naszej kuchni feerią barw. Co więcej, czajniki mają uniwersalne zastosowanie, bo mogą być używane na wszystkich typach kuchenek, zarówno gazowych, elektrycznych, ceramicznych jak i indukcyjnych. Dzieje się tak dlatego, iż wykonane są z trwałego materiału, dzięki któremu zyskują odporność na uszkodzenia mechaniczne oraz właściwości termiczne sprawiające, że woda szybko się w nich gotuje.

czajnik z pomarańczowym wykończeniemczajnik z zielonym wykończeniem
Taki czajnik jest nie tylko ciekawym gadżetem designerskim, ale przede wszystkim funkcjonalnym sprzętem. Bezpieczeństwo i ergonomia w trakcie użytkowania to efekt zastosowania nienagrzewających się silikonowych uchwytów, jak też uchylnego gwizdka, dzięki któremu unikamy kontaktu ze strumieniem gorącej pary. Duża półokrągła rączka pozwala na stabilne trzymanie w ręce gorącego czajnika.
Co ciekawe, mimo że czajniki z gwizdkiem goszczą w naszych domach od ponad stu lat, nie tylko nie zostały odłożone do lamusa, ale wzbudzają na nowo zainteresowanie, również naukowców - dopiero w ubiegłym roku fizycy opisali pełny mechanizm powstawania ich charakterystycznego dźwięku. Może właśnie jego urok sprawia, że nie tylko miłośnicy stylu vintage uważają go za niezbędny element swojej kuchni.

Oceń artykuł
3,67 / 3 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Dębek

Źródło: Galicja

Polecamy Ci również

Zobacz także