Czarno-białe dodatki

Czarno-białe dodatki

Połączenie czerni i bieli to prawdziwy hit w dekoracji wnętrz. Ich zestawienie - samo lub z kolorowymi dodatkami - pozwala stworzyć nowoczesną i niebanalną aranżację.

Czarno-biały wystrój wnętrz to obecnie jeden z wiodących trendów, chętnie i często wykorzystywany przez dekoratorów. Pomieszczenie urządzone w oparciu o te kolory wygląda klasycznie i jednocześnie bardzo modnie.

Osoby odważne, które nie boją się diametralnej przemiany wystroju, mogą wykorzystać czerń i biel w przypadku ścian oraz mebli. Kontrast występujący na dużych powierzchniach zdominuje wówczas wnętrze i bardzo je unowocześni. Wszyscy, którzy jednak woleliby zachować umiar, mogą ograniczyć się do pojedynczych, czarno-białych dodatków. Doskonale sprawdzą się tu lampy, poduszki, czy wazony. Każda ściana zyska, jeżeli powiesi się na niej fotografię w klasycznej, czarno-białej ramie. Wykorzystanie czerni i bieli wymaga od nas pewnej wprawy oraz kierowania się określonymi zasadami. - Przede wszystkim zachowajmy równowagę - radzi Hanna Maruta, główny stylista marki home&you. - Jeżeli przesadzimy z ilością bieli, wnętrze wyda się zbyt sterylne i chłodne. Nadmiar czerni uczyni je zaś przytłaczającym i ponurym.

Ciekawą alternatywą jest wzbogacenie kontrastowego wnętrza kolorowymi dodatkami. - Aby osiągnąć zadowalający efekt, pamiętajmy, by kolorowe akcenty miały wyraziste i głębokie barwy - dodaje Hanna Maruta. Najlepiej sprawdzają się czerwień, żółć, zieleń oraz kolor niebieski. Nie warto natomiast stosować pasteli, które sprawią, że ostateczny efekt będzie dość niewyraźny i rozmyty. Pamiętajmy też, by nie przesadzić z ilością kolorów. Zbyt wiele barw przyćmi czarno-biały efekt, na którym zależy nam najbardziej.

Oceń artykuł
3,67 / 6 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Korzeniecka

Źródło: home&you

Polecamy Ci również

Zobacz także