Czas na porządne sprzątanie - odkurzacz w roli głównej!

Czas na porządne sprzątanie - odkurzacz w roli głównej!

Brudne okna, firany, porozrzucane przedmioty czy widoczny gołym okiem kurz - to tylko niektóre oznaki nieporządku. Utrzymanie czystości w domu jest trudnym zadaniem, ale możliwym. Wystarczy ułożyć odpowiedni plan sprzątania oraz zaopatrzyć się w potrzebne detergenty i niezbędne akcesoria... z odkurzaczem na czele.

Odkurzacz FA 5505Dom powinien być oazą spokoju. Miejscem, które wprowadza w dobry nastrój. Podstawą harmonii jest porządek. Nawet najlepiej urządzone wnętrza wyglądają okropnie, kiedy są pozbawione ładu. Dlatego w utrzymaniu czystości tak ważną rolę spełnia systematyczność - wystarczy wyrobić w sobie kilka nawyków, takich jak np. odkładanie rzeczy na właściwe miejsce, czyszczenie blatów kuchennych po zakończeniu gotowania, czy regularne odkurzanie dywanów i ścieranie kurzu. Dzięki temu dom w krótkim czasie może wyglądać idealnie.

Odpowiednie akcesoria

Utrzymanie porządku jest niemożliwe bez posiadania odpowiednich akcesoriów. Mając pod ręką mop i ściereczki do wycierania kurzu, można bez trudu szybko posprzątać. Ciężko zachować czystość bez użycia odkurzacza, który pozwala dokładnie zebrać wszelkie zanieczyszczenia.

Czytaj także: 5 faktów o sposobach na czysty dom - wiosennych porządków ciąg dalszy

- Na rynku dostępnych jest wiele modeli odkurzaczy. Najlepiej wybrać urządzenie, które będzie dostosowane do naszych potrzeb - mówi Paulina Szczepaniak z firmy First, wyłącznego dystrybutora marki First Austria. - Odkurzacz jest przecież jednym z podstawowych urządzeń AGD w domu, dlatego wybierając to urządzenie warto zwrócić uwagę na: jego typ, moc silnika, siłę ssania oraz system filtracji - dodaje Szczepaniak.

Podczas zakupu odkurzacza należy pamiętać o tym, że informacja o mocy odkurzacza nie jest równoznaczna z siłą jego ciągu. Zdarza się, że odkurzacz o mniejszej mocy jest wyposażony w wydajniejszą turbinę, dzięki czemu lepiej czyści zabrudzoną powierzchnię. Istotnym elementem jest także rodzaj filtrów, jakie posiada odkurzacz. W tym przypadku nie jest ważna ich ilość, ale powierzchnia. Do najlepszych rozwiązań zalicza się filtr HEPA, który zapewnia cichą pracę odkurzacza oraz wyprowadza na zewnątrz powietrze oczyszczone w 80-90%. Przy dużych powierzchniach i częstym sprzątaniu najlepiej wybierać odkurzacz energooszczędny o wysokiej sile ssącej, przynajmniej o 3-litrowej pojemności, wyposażony w filtr HEPA. Dobry odkurzacz powinien mieć ponadto rurę teleskopową wykonaną z metalu, duży zasięg pracy oraz schowek na akcesoria. Istotną rolę podczas porządków spełniają także czyszczące środki chemiczne, które pozwalają usunąć brud z wszelkich powierzchni i jednocześnie je zabezpieczają. Co więcej, wprowadzają do pomieszczeń przyjemny zapach.

Czytaj także: Radzimy, jak czyścić i użytkować urządzenia w naszej łazience

Podział obowiązków

Utrzymanie czystości w domu nie jest zadaniem przeznaczonym tylko dla gospodyni domowej - do porządków najlepiej zaangażować całą rodzinę. Warto przydzielić wszystkim domownikom codzienne obowiązki, dostosowane do ich wieku, aby bez trudu im podołali. Każdy powinien mieć przecież wyrobiony nawyk dbania o porządek wokół siebie.

Sprzątanie z odkurzaczem FA 5505Odkurzacz FA 5505: * atrakcyjny, nowoczesny design * system filtrów HEPA * rura obracana o 360o * teleskopowa metalowa rura * moduł kontroli mocy * zwijacz kabla * worek na kurz z tkaniny * pojemność worka na kurz 3 litry * wskaźnik zapełnienia worka * moc: 1800W - moc ssąca: 2600W * akcesoria: - metalowa szczotka do podłóg - końcówka szczelinowa 2w1

Cena: ok. 282 zł Więcej informacji na stronie www.first-polska.com.pl

Oceń artykuł
3,20 / 5 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Autor: First Austria

Polecamy Ci również

Zobacz także