Czerwień we wnetrzu - wybierz swój odcień

0
Czerwień we wnetrzu - wybierz swój odcień

Kolor czerwony jest w tym roku najmodniejszym kolorem, jeśli chodzi o aranżację wnętrz. Nie chodzi tu tylko o dobranie gadżetów i ozdób w tym kolorze, ale również o wykorzystanie go na ścianach czy sufitach!

Czerwień w aranżacjiJak wiadomo, kolor czerwony kojarzy się z ogniem, miłością i energią, działa także pobudzająco na nasz umysł. Wbrew przekonaniu, nie jest to kolor tylko kobiecy, we wnętrzu kojarzy się raczej z elegancją.

Odcienie czerwieni czy bordo mogą być różne, my jednak do naszego mieszkania wybierzmy mniej intensywne, raczej przełamane, ponieważ te ostrzejsze mogą nas drażnić i budzić agresję. Najważniejsze jest jednak to, aby byłe użyte w odpowiednich miejscach i w odpowiedniej ilości, ponieważ łatwo możemy przesadzić i przebywanie w takim pomieszczenie stanie się męczące! Użyjmy go raczej jako elementu przełamującego i nadającego ekspresji wnętrzu. Tak jak widać to w naszych aranżacjach, kolor czerwony czy bordo użyty jest na suficie podwieszanym, który np. przechodzi w pas malowany na ścianie i jest powielony w akcencie we wnęce za telewizorem. Rzuca się w oczy, ale nie przytłacza, ożywia wnętrze i nadaje mu eleganckiego wyrazu.

Kolor czerwony najlepiej łączyć z bielą, szarością, kremem, a jeśli chodzi o materiały, to idealnie sprawdza się z drewnem ciemnym, stalą szczotkowaną, inoxem czy ciemnym kamieniem naturalnym.

Czerwona kuchnia może być idealnym rozwiązaniem dla osób, które lubią jeść, gdyż ten kolor wzmaga apetyt i pomaga w trawieniu! Jak widać na zdjęciach, zaproponowaliśmy ten odcień w dość intensywnym wydaniu na froncie szafek w kuchni i odpowiednio na przeciwległej ścianie w postaci malowanego pasu, który przechodzi w element sufitu. Dodatkowo wstawiliśmy czerwone krzesła, tak, aby wszystko łączyło się ze sobą, ale nie przytłaczało.

Czerwony użyty jako kolor ścian zawsze przyciąga uwagę i dominuje we wnętrzu, motywuje do działania. Nie bójmy się korzystać z piękna tego koloru, ale raczej uważajmy z jego nadmiarem, bądź w tej kwestii szukajmy inspiracji u projektantów, którzy doradzą nam jak "nie zepsuć" efektu.

Oceń artykuł
3,88 / 8 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Korzeniecka

Źródło: iprojektowaniewnetrz.pl

Polecamy Ci również

Zobacz także