Czy ceramika artystyczna może być użytkowa?

Czy ceramika artystyczna może być użytkowa?

Polacy to coraz lepiej wyedukowani i coraz bardziej wymagający konsumenci. Mamy rosnącą potrzebę otaczania się przedmiotami, które łączą walory praktyczne i estetyczne.

Ceramika artystyczna to również ceramika użytkowa!Zatem na pytanie czy ceramika artystyczna może być użytkowa jest jedna odpowiedź: musi być użytkowa, jeśli ma trafiać w potrzeby konsumentów. I odwrotnie: to, co użytkowe powinno nosić znamiona artyzmu. Dlatego coraz częściej producenci angażują do projektowania artystów. Ten trend bardzo widoczny jest w branży ceramicznej: swoje kolekcje płytek tworzą projektanci mody, gwarantując im nie tylko rozgłos, ale i bardzo wysoki poziom estetyczny. Takie produkty chcą kupować nie tylko Polacy, doceniane są też za granicą.

Czytaj także: Trendy i innowacyjne rozwiązania w projektowaniu wnętrz

Tendencja do łączenia technologii ze sztuką widoczna jest w całym segmencie wykończeniowym. Branża wyposażenia łazienek wiedzie tu prym. Nie bez przyczyny. Badania wykazują, że to kobiety decydują o urządzaniu mieszkań, a łazienka to wnętrze dla nich szczególne. Coraz częściej przypomina ona domowe spa, w którym można się odprężyć po męczącym dniu. Stąd szczególna dbałość producentów o estetykę: przyjemne dla oka kształty mebli i akcesoriów, ogromny wybór wzorów i barw płytek. Projektanci wnętrz mają z czego wybierać i chętnie sięgają po nowinki. A gdzie lepiej dowiedzieć się co nowego na rynku jak nie na targach dedykowanych branży wykończenia łazienek? Skupienie w jednym miejscu oferty firm produkcyjnych, importerów, dystrybutorów to świetna okazja do nawiązania kontaktów face-to-face. W dziedzinie wyposażenia wnętrz to szczególnie ważne.

Czytaj także: Międzynarodowe trendy kolorystyczne 2013 - tematem przewodnim są połączenia

Ceramika artystyczna to również ceramika użytkowa!Dlatego firma Lentewenc, będąca częścią ITE Group, która z sukcesami organizuje międzynarodowe targi już od dwudziestu lat, zainicjowała nowe wydarzenie w branży ceramicznej: Międzynarodowe Targi Ceramiki, Kamienia i Wyposażenia Łazienek w Warszawie - CERTIBA 2013, które odbędą się w dniach 10-12 września na terenie EXPO XXI. To okazja dla firm z branży na rozwój i wzrost zysków poprzez wymianę doświadczeń i kontaktów biznesowych. Każdy, kto związany jest na co dzień z ceramiką i branżą wykończeniową, powinien wpisać te targi w swój kalendarz, jako imprezę obowiązkową. Na odwiedzających czekać będą producenci, importerzy i dystrybutorzy, którzy zaprezentują najnowsze trendy i technologie ceramiczne, meble i akcesoria łazienkowe oraz pomysły na ciekawe aranżacje łazienek i wykończenie wnętrz z wykorzystaniem kamienia i ceramiki. Więcej informacji na temat targów: certiba.lentewenc.com

Oceń artykuł
3,33 / 6 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Autor: Lentewenc

Polecamy Ci również

Zobacz także