Czy mężczyzna może polubić pralkę?

Czy mężczyzna może polubić pralkę?

Czy mężczyzna może polubić pralkę? Czy może patrzeć na to urządzenie, tak jak patrzy na nowy model laptopa, samochodu czy iPada? Niedorzeczne? A może jednak nie.

 Panowie wzbraniają się przed obsługą pralki. Wielu z nich twierdzi, że nie wie, jak ją włączyć albo tłumaczą, że to typowo kobiece zajęcie.

Dziś jednak tradycyjny podział ról, w którym on pracuje, a ona zajmuje się domem odchodzi do lamusa. Model patriarchalny zastępuje typ partnerski - kobieta i mężczyzna dzielą się prawami i obowiązkami związanymi z życiem rodzinnym. Trudno zatem, żeby mężczyzna nieporadnie czekał na żonę z każdą domową czynnością.

Mężczyznom sprawia kłopot sortowanie odzieży i dobór odpowiednich parametrów prania. Z tego powodu dobrze by było, gdyby pralka posiadała "inteligentne" programy ułatwiające do maksimum ten proces.

Dla tych, którzy w swojej codziennej pracy skazani są na biznesowy dress code, przydatny może być osobny program do prania koszul. Natomiast po powrocie z treningu lub siłowni przyda się program do lekko zabrudzonych ubrań sportowych. Wystarczy wybrać program, a pralka sama dobierze odpowiednią temperaturę i ilość wody.

Znacznym ułatwieniem może być także specjalna funkcja automatycznego doboru parametrów prania (Kg Mode).

- Użytkownik określa jedynie rodzaj tkaniny włożonej do bębna i stopień jej zabrudzenia. Od tego momentu, wszystkie parametry prania dopasowywane są automatycznie. Najpierw specjalny inteligentny system waży wsad. Następnie dobiera konieczną ilość wody, optymalizuje czas prania oraz reguluje wysokość obrotów bębna i intensywność płukania - podpowiada Paweł Pierściński z Candy Polska.

Dla mężczyzn przydatna może być także funkcja łatwego prasowania. Pozwala ona zminimalizować gniecenie się tkanin poprzez stopniowe obniżanie temperatury wody w fazie płukania i odprowadzenie jej bezpośrednio przed wyjęciem prania.

Mężczyźni kochają gadżety. To także miłośnicy wszelkiego rodzaju nowinek technologicznych. Wydawać by się mogło, że pralka jest ostatnim urządzeniem, które może odpowiadać na te potrzeby. A jednak. Przykładem może być model marki Hoover DYN 8146 PB, wyposażony w nowoczesny wyświetlacz LCD i dotykowy panel sterowania kojarzący się z odtwarzaczem... samochodowym czy mp3. Elegancka, wyrazista czerń, smukłe linie i zaokrąglony front nadają jej wyjątkowego charakteru. Czy to akurat ich pociągnie? Wątpię.

Oceń artykuł
3,33 / 6 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Autor: Katarzyna Wozińska

Polecamy Ci również

Zobacz także