Czym dla domu jest podbitka dachowa?

Czym dla domu jest podbitka dachowa?

Jedno jest pewne, podbitka jest niezbędnym elementem każdego domu. Jedni montują ją od razu przy budowie dachu, inni później, jednak w końcu każdy będzie miał z nią do czynienia.

Podbitka dachowaCzęstym pytaniem zadawanym przez niektórych ludzi odnośnie budowy dachu jest: co to jest podbitka?

Otóż podbitka jest to element zabudowy okapu dachu, pełni on niezmiernie istotną funkcję. Mianowicie chroni on dach i całą jego konstrukcję przed opadami i słońcem, które w nadmiarze może przyczynić się do szybszego niszczenia naszego dachu. Ale podbitka nie tylko chroni nasz dach przed pogodą, ale także przed różnego rodzaju zwierzętami, które mieszkają w pobliżu ludzkich siedlisk. Czytaj także: Czym kierować się przy wyborze okna dachowego?

Zwierzętami takimi, które lubią zagnieździć się pod dachem mogą być ptaki jak również drobne gryzonie, czy w końcu kuny albo łasice. Tacy dzicy lokatorzy mogą przysporzyć wielu kłopotów. Założą gniazdo pod dachem, które trudno jest potem usunąć, często się zdarza, że aby usunąć takiego zwierzaka trzeba rozbierać dach. Wiadomo, że to kłopot nie tylko finansowy, bo wiąże się z tym szereg innych przedsięwzięć. Oczywiście, że podbitka nie jest niezbędnym elementem, ale mimo wszystko warto w nią zainwestować.

Czytaj także: Prawidłowo zabezpieczona drewniana podbitka dachowa

Na rynku dostępne jest wiele rozmiarów podbitki i różnej jakości, można również kupić polakierowaną, gotową do montażu. Najważniejszą jednak cechą jest jej jakość, a w szczególności zachowanie liniowości. Krzywa i wypaczona będzie niemalże niemożliwa do zamontowania, a jeśli już się to uda, pozostanie wiele odpadów, co podnosi koszta.Podbitka dachowa

Oceń artykuł
4,25 / 8 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i dodaj swój komentarz

Autor: Vega

Polecamy Ci również

Zobacz także