Czym malować podłogę?

Czym malować podłogę?

Emalia "Garage Floor 115" marki Benjamin Moore służy do malowania posadzek betonowych i drewnianych. Tworzy dekoracyjne i niezwykle trwałe wykończenie. To idealne rozwiązanie podczas odnawiania schodów, podłogi w garażu, piwnicy, na tarasie i werandzie.

Benjamin Moore, Emalia Garage Floor Coating 116W przeciętnym domu to podłoga stanowi powierzchnię, na której najszybciej pojawiają się ślady użytkowania. Przetarcia i zarysowania to bardzo częsty obrazek na schodach, w przedpokoju czy garażu. Zazwyczaj jest to podyktowane wyborem niewłaściwych produktów malarskich lub zbyt intensywnym użytkowaniem pomalowanych powierzchni. Podłogi i posadzki wymagają zastosowania specjalistycznych produktów o podwyższonej odporności, głównie na działanie czynników mechanicznych. Wyjątkowej ochrony wymagają posadzki na tarasie i podjeździe, dla których dodatkowym zagrożeniem są warunki atmosferyczne oraz w piwnicy i garażu mające częsty kontakt z środkami chemicznymi, smarami, czy rozgrzanymi oponami samochodu. W konfrontacji z takimi agresorami poradzi sobie jedynie wysokiej klasy, profesjonalna emalia. Amerykańska marka Benjamin Moore opracowała dwuskładnikową emalię epoksydową Garage Floor Coating 115, która gwarantuje skuteczną ochronę podłogi nawet w najtrudniejszych warunkach.

Benjamin Moore, Emalia Garage Floor Coating 116Garage Floor 115 to wodorozcieńczalna, dwukomponentowa emalia epoksydowa służąca do malowania posadzek betonowych i drewnianych. Łączy ona w sobie walory dekoracyjne i ochronne. Tworzy równomierną i połyskującą powłokę malarską, bardzo wygodną w użytkowaniu i utrzymaniu w czystości. Emalia Garage Floor Coating 115 stworzona została z myślą o miejscach intensywnie eksploatowanych (narażonych na przetarcia i zadrapania) i eksponowanych na bezpośrednie działanie czynników atmosferycznych oraz środków chemicznych. W związku z tym idealnie sprawdzi się w garażu, piwnicy, na tarasie i werandzie,a także do odnowienia schodów i podjazdu. Produkt marki Benjamin Moore można stosować nie tylko do surowych, ale również malowanych wcześniej posadzek. Przy pomocy emalii możemy odnawiać powierzchnie w obiektach mieszkalnych i komercyjnych, znajdujące się zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku.

Produkt marki Benjamin Moore składa się z emalii oraz utwardzacza. Zastosowanie specjalnej, dwukomponentowej formuły sprawia, że finalne wykończenie z Garage Floor Coating 115 charakteryzuje się wyjątkową trwałością. Oba składniki - emalię i utwardzacz, mieszamy bezpośrednio przed malowaniem. W rezultacie otrzymujemy powierzchnię, która jest odporna na uszkodzenia mechaniczne, w tym ścieranie i zarysowania. Ponadto powłoka nie ulega zniszczeniu pod wpływem stosowania agresywnych rozpuszczalników i środków czyszczących. Jest również odporna na działanie czynników atmosferycznych takich jak śnieg, deszcz czy wahania temperatur.

Benjamin Moore, Emalia Garage Floor Coating 115Pod wpływem intensywnego promieniowania UV i działania związków amoniaku powłoka emalii może ulec delikatnemu zżółknięciu. Ponadto w przypadku stosowania emalii na zewnątrz dopuszcza się utratę stopnia połysku, co jest okolicznością typową przy malowaniu emaliami epoksydowymi. Zjawisko to określane "kredowaniem" nie ma jednak negatywnego wpływu na właściwości techniczne i ochronne produktu.

Wyłącznym dystrybutorem ekskluzywnych farb i emalii marki Benjamin Moore & Co. jest firma B.M. Polska. Produkty dostępne są w salonach firmowych oraz sieci renomowanych punktów dystrybucyjnych na terenie całego kraju.

Informacje o produkcie:

  • Wydajność: ok. 6-8 m2/l
  • Kolorystyka: biel i bazy pozwalające uzyskać szeroką gamę jasnych (pastelowych) oraz bardzo nasyconych odcieni w systemie barwienia BENJAMIN MOORE(R) COLOR PREVIEW(R).
  • Cena: od 99 zł brutto za 1 l (w tym 23% VAT).
  • Opakowanie: 3,78 l (emalia); 0,95 l (utwardzacz)
Oceń artykuł
4,14 / 7 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Korzeniecka

Źródło: Benjamin Moore

Polecamy Ci również

Zobacz także