Czym pomalować sufit? Jak wybrać farbę?

0
Czym pomalować sufit? Jak wybrać farbę?

Malowanie sufitu wbrew pozorom nie jest taką prostą sprawą. Wiedzą o tym szczególnie Ci, którzy mają za sobą pomalowany już niejeden sufit. Sufit jest zmorą, nawet profesjonalnych malarzy. Widać na nim ślady wałka i pędzla, przematowienia, a także niedomalowane powierzchnie. Żeby tego uniknąć, trzeba wybrać odpowiednią i "doświadczoną" farbę.

Czym pomalować sufit? Scala Ceiling Paint!O czym powinniśmy pamiętać, malując sufit? Przede wszystkim powinien być dobrze przygotowany do malowania. Czysta powierzchnia, pozbawiona kurzu i tłuszczu o wiele łatwiej się maluje i pozwala na osiągnięcie efektu. Piękny sufit uzyskamy dzięki zagruntowaniu oraz pomalowaniu go farbą do tego przeznaczoną.

Producent szwedzkich farb SCALA poleca do malowania sufitów, lateksową farbę Scala Ceiling Paint 02, która posiada doskonałą przyczepność do podłoża i bardzo dobrą siłę krycia. Te właściwości są szczególnie istotne w przypadku malowania poziomych powierzchni. Specjalna receptura oraz wydłużony czas schnięcia farby eliminuje "efekt przematowień", a matowy stopień połysku minimalizuje niedoskonałości podłoża. Tiksotropowa (niekapiąca) receptura zapewnia niebywały komfort w czasie malowania, co jest dodatkową zaletą tej farby.

- Na potwierdzenie walorów użytkowych Scala Ceiling Paint 02 należy dodać, że jest ona najchętniej kupowaną farbą sufitową w Szwecji - mówi Paweł Garbat, Brand Manager Farb Scala w Polsce.

SCALA Ceiling Paint 02 to doskonała jakość przy optymalnej cenie.

  • cena: 12,20 zł netto/1L,
  • wydajność: 12 m2/ 1 L,
  • opakowania: 3 i 10 litrowe.

Farby SCALA dostępne są w salonach wnętrz Dekorian oraz autoryzowanych studiach SCALA.

Oceń artykuł
3,40 / 10 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Korzeniecka

Źródło: Juicy Marketing

Polecamy Ci również

Zobacz także