Czyszczenie grilla

Czyszczenie grilla

Grillowanie na świeżym powietrzu to prawdziwa przyjemność. Jednakże czyszczenie po przyjęciu grilla już do przyjemności nie należy. Najczęściej przyjmowaną w domach zasadą jest : ten kto grilla nadzoruje – ten go też i czyści. Co więcej – najczęściej jest to Pan domu.

grillNie należy twierdzić, że mężczyźni mają problemy z utrzymaniem w czystości użytkowanych przez siebie sprzętów, ale można podpowiedzieć, jak najłatwiej utrzymać w należytym stanie domowego grilla. Otóż, zasada jest prosta – urządzenie należy czyścić po każdorazowym użyciu. Po zakończeniu grillowania – najpierw usuwamy popiół z dna grilla. Niektóre sprzęty mają specjalny pojemnik ułatwiający tą czynność. Ruszt czyścimy póki jeszcze jest on gorący. Wówczas łatwiej jest usunąć z niego pozostałe resztki jedzenia. Pomocna może być w tym przypadku mosiężna szczotka oraz specjalne preparaty czyszczące.

Preparaty do czyszczenia grilla to bardzo często te same środki, które stosuje się do mycia domowych piekarników. Zdecydowanie ułatwiają one pracę i pomagają usunąć zabrudzenia z miejsc trudnodostępnych. Nie jest jednak prawdą to, o czym często zapewniają producenci. Nie wynaleziono jeszcze środka, który w istocie czyściłby sam. Każdemu preparatowi trzeba odrobinę pomóc w jego działaniu. Środki te nanosi się na brudne powierzchnie i pozostawia na określony czas. Oczywiście pomagają usunąć brud, jednak same z siebie grilla nie wyczyszczą. Należy pamiętać, aby po ich użyciu – ruszt wypłukać obficie w wodzie.

Oceń artykuł
5,00 / 1 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Autor: Agnieszka Jaros

Zdjęcia: Praktiker

Polecamy Ci również

Zobacz także