Czyszczenie mebli tapicerowanych

Czyszczenie mebli tapicerowanych
Jeśli dzielimy z naszymi pupilami kanapy i fotele, musimy zadbać o skuteczne usuwanie sierści z tapicerki.

Masz w domu zwierzaka? Na pewno wiesz o tym, że poza przyjemnością z pupilem wiążą się także obowiązki. Psy i koty, które przebywają w mieszkaniu, zostawiają po sobie mnóstwo  sierści na meblach i podłodze. Przeszkadzają ci kanapy, fotele i dywany pełne zwierzęcych włosów? Czy jest sposób, żeby pokonać problem nieestetycznych zanieczyszczeń i nadal cieszyć się obecnością zwierzaka w domu?

Ratunek dla domu...

Jeśli nie udało się nam oduczyć domowego psa i kota drzemania na kanapie czy fotelu, musimy liczyć się z koniecznością czyszczenia mebli z sierści nawet kilka razy dziennie. Odkurzanie sierści jest pracochłonne – jeśli zależy nam na nienagannym porządku, musielibyśmy wyciągać odkurzacz, kiedy tylko zwierzę zejdzie z kanapy. Z kolei popularne rolki z samoprzylepną taśmą, która zbiera zanieczyszczenia szybko się zużywają i trzeba kupować następne. Alternatywą dla tych tradycyjnych rozwiązań są specjalne rękawice do kurzu i sierści. Nadają się do pluszu, weluru, wełny i innych tkanin, ma otwory na kciuk z obydwu stron, co ułatwia używanie jej osobom prawo- i leworęcznym. Czyszczenie rękawicą jest bardzo proste, wystarczy przesuwać ją po czyszczonym materiale w kierunku „pod włos”. Szybko i skutecznie wyczyści tapicerowane meble nie tylko z sierści, ale również z kurzu. Usunie także kurz z wełnianego garnituru czy płaszcza.

Podpowiadamy też: Jak czyścić meble drewniane i drewnopochodne

... i na większe wyzwania

A co z innymi miejscami, które wymagają oczyszczenia ze zwierzęcej sierści? Rękawica Jana Niezbędnego usunie włosy nie tylko z mebli domowych, ale poradzi sobie również z większym wyzwaniem. Tapicerka samochodowa bardzo łatwo zbiera sierść zwierząt, które przewozimy autem. Ponieważ wnętrze auta czyścimy znacznie rzadziej niż meble w mieszkaniu, po jakimś czasie sierść zwierząt wbije się w siedzenie, przyklei do niego i trudno ją usunąć ścierką, rolką czy odkurzaczem. Rękawica do kurzu i sierści jest lekka i poręczna, można ją zabrać w podróż lub na stałe trzymać w samochodzie i używać tak często, jak tego potrzebujemy. Dzięki niej zaoszczędzimy pieniądze oraz czas, a nasze mieszkanie i tapicerka będą wyglądać nienagannie.

Równie łatwe jak usunięcie kurzu i sierści z mebli, ubrań czy samochodu jest wyczyszczenie samej rękawicy. Wystarczy przesuwać po niej wilgotną gąbkę w kierunku przeciwnym niż podczas sprzątania, a co jakiś czas wyprać ją w pralce.

Oceń artykuł
5,00 / 1 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Laszczak

Źródło: Jan Niezbędny

Polecamy Ci również

Zobacz także