Dębowe klepki i kasetony firmy Chapel Parket Polska

Dębowe klepki i kasetony firmy Chapel Parket Polska

Obok dębowych kasetonów i klepek podłogowych z oferty firmy Chapel Parket Polska z pewnością nie można przejść obojętnie. Ciekawe kolory, duży wybór wzorów oraz możliwość montażu na ogrzewaniu podłogowym to tylko niektóre z ich zalet.

Chapel Parket Polska - Kaseton EtoileKasetony wykonane z drewna dębowego nie powinny kojarzyć się tylko z pałacowymi wnętrzami. Elementy te są montowane m.in. w gabinetach i stylowych salonach. Klepki, zwłaszcza te w naprawdę dużych rozmiarach, także wracają do łask.

Na ogrzewaniu podłogowym

Zarówno klepki, jak i kasetony podłogowe z serii Chapel In Between, można montować na ogrzewaniu podłogowym. Kolekcja ta obejmuje elementy wykonane z materiału warstwowego - to bardzo ważne, bowiem na ogrzewaniu podłogowym nie zaleca się montażu litego drewna. W przeciwieństwie do litego, materiał warstwowy nie hamuje przepływu ciepła w znaczący sposób. Montaż podłogi trzeba koniecznie poprzedzić wygrzaniem posadzki, zaś przy samej instalacji należy stosować się do zaleceń producenta.

Czytaj także: Nowość! Heblowane deski warstwowe firmy Chapel Parket Polska

W serii Chapel In Between dostępne są kasetony, klepki, a także deseki w dwóch grubościach: 15 i 20 mm.

Chapel Parket Polska - Kaseton RenaissanceKlepki - proporcja przede wszystkim

Rozmiar klepek nie jest dziełem przypadku. Recz jasna, wszystkie elementy muszą mieć taką samą wielkość, inaczej nie dałoby się ułożyć ich we wzory. Stworzenie określonego schematu jest możliwe również dzięki zachowaniu proporcji między szerokością, a długością klepek. Zwykle mnoży się szerokość elementu przez cztery, pięć lub sześć i w ten sposób otrzymuje się jego długość.

Z klepek tworzy się najczęściej tzw. jodełkę, inne popularne wzory to okrętowy oraz węgierski. Klepki z oferty firmy Chapel Parket Polska są dostępne w dwóch grubościach (15 i 20 mm), a ich szerokość i długość zdecydowanie odbiegają od standardowych elementów tego typu.

Czytaj także: Deski czy panele - wszystko zależy od charakteru pomieszczenia i wilgoci

Chapel Parket Polska - Klepka HaaringboneKasetony - nie tylko gotowe schematy

Firma Chapel Parket Polska oferuje inwestorom dziesięć różnych wzorów kasetonów. Schematy te można jednak dowolnie modyfikować wg potrzeb. Poza tym istnieje możliwość stworzenia własnych wzorów. Warto przypomnieć, że dębowe podłogi Chapel Parket są tworzone wyłącznie na zamówienie, co sprawia, że do każdego zlecenia podchodzi się indywidualnie. Dzięki temu zrealizowanie niestandardowego projektu (o ile pozwalają na to możliwości techniczne) nie stanowi problemu.

Kolory i sposoby postarzania olejowanych elementów

Dębowe klepki i kasetony są dostępne w naprawdę imponującej liczbie kolorów. Co więcej, inwestorzy mają do dyspozycji elementy poddane unikatowemu procesowi postarzania. Wszystkie podłogi Chapel Parket (w tym oczywiście klepki i kasetony) są zabezpieczone olejem z dodatkiem związków krzemu. Substancja ta nie tylko zabezpiecza drewno, ale także podnosi jego odporność na zarysowania. Olej wykorzystywany w procesie produkcji służy także do późniejszej konserwacji podłogi (wystarczy to robić raz w roku). Klienci mają do dyspozycji olej konserwacyjny w trzech kolorach: naturalnym, białym oraz do podłóg Chapel Parket przyciemnianych białych.

Oceń artykuł
3,80 / 10 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Autor: Chapel Parket Polska

Polecamy Ci również

Zobacz także