Dębowe podłogi Chapel Parket - bogactwo kolorów

Dębowe podłogi Chapel Parket - bogactwo kolorów

Entuzjaści kolorów we wnętrzach nie muszą rezygnować z posiadania drewnianych podłóg. Alternatywą dla wielobarwnych dywanów i wykładzin podłogowych są olejowane dębowe deski Chapel Parket, zachwycające ciekawą kolorystyką i walorami użytkowymi.

W ofercie firmy Chapel Parket Polska, poza podłogami w jasnych i naturalnych odcieniach, znaleźć można elementy wyróżniające się zdecydowanymi, często zaskakującymi kolorami. Deski te swoją funkcjonalnością nie odbiegają od pozostałych podłóg Chapel Parket, są przy tym znakomitą propozycją dla osób szukających ciekawych rozwiązań kolorystycznych.

Chapel Parket Polska - Color Line Stony BeachWyraziste barwy desek Color Line

Dla osób, które oczekują, że posadzka będzie zdecydowanym elementem dekoracyjnym pomieszczenia, firma Chapel Parket Polska przygotowała serię Color Line. Kolekcja ta składa się z desek w siedmiu soczystych, przyciągających wzrok kolorach. Ich barwa jest efektem unikalnej metody obróbki. Połączenie procesu opalania desek z malowaniem ich specjalną farbą lateksową tworzy na deskach specyficzną mozaikę kolorystyczną. Drewno jest zabezpieczone olejem woskowym wzbogaconym o związki krzemu. Zastosowanie tej substancji zwiększa nie tylko trwałość koloru, ale także twardość drewna i poprawia jego odporność na ścieranie.

Dębowe podłogi z serii Color Line mogą być montowane zarówno w obiektach użyteczności publicznej (sklepy, butiki, restauracje), jak i we wnętrzach prywatnych. Rodzice, którzy planują zakup barwnych desek do pokoju dziecka, mogą być spokojni o bezpieczeństwo swoich pociech. Olej stosowany w procesie produkcji podłóg Chapel Parket jest w pełni bezpieczny, substancja ta spełnia normy DIN, jest ponadto zgodna z europejską normą EN71 dotyczącą zabawek z drewna.

Deski z serii Color Line mają 20 mm grubości oraz 140 mm szerokości. Elementy mają od 1200 do 2500 mm długości.

Chapel Parket Polska - Middle Age Floors Bleached redPatynowane deski Cathedral Floor

Inną, równie ciekawą, propozycją firmy Chapel Parket Polska są patynowane podłogi z kolekcji Cathedral Floor. Patynowanie jest najbardziej inwazyjną metodą obróbki wykorzystywaną w procesie produkcji podłóg Chapel Parket. Drewno poddawane jest celowym uszkodzeniom mechanicznym, a jego barwę uzyskuje się przy pomocy odpowiednich substancji. Na powierzchni drewna zachodzi bardzo intensywna reakcja chemiczna, zmieniająca kolor desek. Zastosowanie tej metody pozwala uzyskać charakterystyczny i, co istotne, długotrwały efekt kolorystyczny.

Barwa gotowych desek jest bardzo intensywna i zdecydowanie różni się od docelowego (wybranego przez inwestora) odcienia. Nie trzeba się jednak obawiać - patynowane podłogi samoistnie nabierają pożądanego koloru. Zmiana następuje pod wpływem światła i powietrza i trwa od 4 do 6 miesięcy.

Kolekcja Cathedral Floor obejmuje olejowane, heblowane deski o grubości 20 mm w kilku szerokościach i długościach do wyboru.

Chapel Parket Polska - Cathedral Floor, Patynowany czerwono-czarnyMiddle Age Floors - średniowieczna stylistyka w nowoczesnym wydaniu

Inspiracją przy tworzeniu tej kolekcji niewątpliwie było średniowiecze. Stylizowane, postarzane podłogi to klasyczny produkt, który z upływem lat nie traci swoich właściwości. Myli się jednak każdy, kto uważa, że elementy z serii Middle Age Floors nie przystają do współczesnych aranżacji. Dowodem na to są wiedeńskie lofty zaprojektowane przez Thurn&Bauer Immobiliengruppe. Podłogi te doskonale komponują się z ultranowoczesnymi wnętrzami mieszczącymi się w samym centrum stolicy Austrii.

Podłogi Middle Age Floors (produkt inżynieryjny) mają 20 mm grubości. Firma Chapel Parket Polska oferuje sześć szerokości desek z tej kolekcji (od 145 do 385 mm).

Oceń artykuł
3,86 / 7 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Korzeniecka

Źródło: Chapel Parket Polska

Polecamy Ci również

Zobacz także