Dekoracja okna - efektowne upięcia zasłon

Dekoracja okna - efektowne upięcia zasłon

Znudziły Ci się zasłony w salonie? Chcesz odświeżyć aranżację okienną niewielkim nakładem finansowym? Nie musisz kupować nowego materiału – wystarczy dekoracyjny dodatek, dzięki któremu wnętrze zyska zupełnie nowy charakter.

dekoracja okienNa rynku dostępnych jest wiele akcesoriów pozwalających na zmianę aranżacji okiennej niewielkim nakładem finansowym. Jednym z najpopularniejszych rozwiązań są ozdobne klamry i zapinki, pozwalające na fantazyjne upięcie zasłony na dowolnej wysokości.  Wykonywane są najczęściej z drewna, metalu lub tworzyw sztucznych. Dzięki bogatej kolorystyce i atrakcyjnemu wzornictwu z łatwością można je dopasować nawet do najbardziej nietypowych stylizacji.

Podobne zadanie spełniają magnesy oraz sznury. Klamry zazwyczaj składają się z dwóch magnesów ozdobionych kolorowymi i wzorzystymi nakładkami, połączonych tasiemką lub innym materiałem. Rozwiązanie takie sprawdzi się zwłaszcza w pokoju dziecięcym, jest bowiem znacznie bardziej bezpieczne i nie zawiera ostrych elementów (jak w przypadku klamer i spinek).

dekoracyjne zasłonydekoracyjne upięcie

Dekoracja okna nie jest sprawą trudną, jeśli posiada się odpowiednie narzędzia. Klamry i magnesy są najlepszym przykładem tego, że za niewielkie pieniądze (akcesoria tego typu to wydatek rzędu od kilkunastu do kilkudziesięciu złotych) można odmienić każde wnętrze. Efektownie upięta zasłona ożywi pomieszczenie i przyciągnie spojrzenia naszych gości.

Oceń artykuł
5,00 / 2 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i dodaj swój komentarz

Autor: Monika Pabian

Źródło: Polontex

Polecamy Ci również

Zobacz także