Dekoracyjne panele ścienne

Dekoracyjne panele ścienne

Architekci wnętrz, by w pełni wykazać się kreatywnością i świeżością spojrzenia muszą sięgnąć po odpowiednie materiały dekoracyjne. Inspiracją do przełamywania utartych schematów aranżacyjnych będą trójwymiarowe panele dekoracyjne MONROE.

Oryginalny wzór dekoracyjnych paneli ściennych tworzą regularne linie okalające symetrycznie rozmieszczone elipsy. Nowatorska faktura materiału optycznie wysmukla powierzchnię ściany oraz, wprowadzając nutę szykownej ekstrawagancji, przełamuje monotonię stylizacji.

dekoracyjne panele ściennepanele ścienne - wzór

Rzeźbę paneli warto wyeksponować na dużej płaszczyźnie. Powstała aranżacja prezentować będzie się wówczas niezwykle intrygująco i efektownie. Tak urządzona sypialnia czy salon nie będą potrzebować dodatkowych elementów ozdobnych. Odpowiednia gra świateł wyeksponuje bowiem oryginalną fakturę paneli, przemieniając ścianę w przestrzenny obraz.  Zwolennicy bardziej stonowanych stylizacji potencjał dekoracyjny paneli MONROE mogą wykorzystać jako dopełnienie stonowanych aranży np. łazienki, gabinetu czy pokoju gościnnego, gdzie tylko jedna za ścian ozdobiona jest w tak nieszablonowy sposób. Pomysłów na kreację jest nieskończenie wiele. Bo choć panele dostępne są w wersji écru to materiał może być pokryty farbą w dowolnym odcieniu i fakturze. Szeroka gama możliwości z pewnością otwiera zupełnie nowe perspektywy w aranżacji domowego wnętrza.   

Praktyczne oblicze stylu

Panele dekoracyjne MONROE są wykonane ze specjalnego gipsu, dodatkowo wzmocnionego włóknem szklanym. Materiał ten jest całkowicie niepalny, nietoksyczny i nie zawiera lotnych związków mineralnych. Surowiec ten jest nie tylko trwały, ale i poręczny przy montażu.  Dostępne w wymiarach 1000 na 800 mm pojedyncze panele ważą bowiem nie więcej niż ok. 10 kg. Parametry te ułatwiają układanie kompozycji na dużej powierzchni. Złącza płyt są ze sobą sklejane i szlifowane aż do uzyskania jednorodnej powierzchni.  Proces ten jest zatem szybki i wygodny.
Panele dekoracyjne 3D marki Dunes dają szansę na urzeczywistnianie nawet najbardziej śmiałych projektów – zarówno w domowej przestrzeni, jak i obiektach użyteczności publicznej. Efektowne, precyzyjnie wykonane, a przy tym niezwykle trwałe ożywią wnętrza i przełamią rutynę. A wszystko z myślą o tym, by stworzyć niezapomniane aranżacje.  

Oceń artykuł
5,00 / 1 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Laszczak

Źródło: dunes.pl

Polecamy Ci również

Zobacz także