Designerska łazienka

Designerska łazienka

Legendarna seria ekskluzywnej marki Laufen Alessi One zyskuje nowy wymiar. Alessi Onevolution zmienia wizję łazienki oferując wiele możliwości. Nowości stanowiące kompletne rozwiązanie łazienkowe to umywalki, meble łazienkowe, wanna i brodziki.

Kolekcja Alessi Onevolution marki LaufenNowe propozycje zawierają ten sam liryczny kod całej serii, którym zainspirował się przedstawiciel włoskiej szkoły designu, autor projektu Stefano Giovannoni. To sprawia, że łazienka jest miejscem na realizację najbardziej wyszukanych wizji. Od samego początku, seria One dawała użytkownikom wolną rękę w projektowaniu, łącząc ekspresję i funkcjonalność z najwyższą jakością i nietuzinkowym wzornictwem. Teraz najpopularniejsza seria Laufen może stworzyć naprawdę niepowtarzalną przestrzeń.

Rozszerzona seria zawiera pięć nowych umywalek. Ciekawą propozycję stanowi asymetryczna ścienna umywalka z powierzchnią odkładczą o wymiarach 160 na 50 cm, która może być również montowana na szafce. Nowe spojrzenie na przestrzeń daje także wolnostojąca umywalka ze zintegrowanym postumentem o średnicy 53 i wysokości 90 cm. Propozycje umywalek - nablatowe i półblatowe dedykowane są do montażu na blacie czy szafce. Szyku i elegancji dodaje umywalkom ceramiczna osłona na odpływ. Umywalki dostępne są w kolorze białym i Warm Grey, które wraz z dedykowanymi meblami tworzą spójną kompozycję.

Meble nowej kolekcji to półki i szafki pod umywalki, które tworzą znakomitą estetyczno-funkcjonalną całość z ceramiką Alessi Onevolution. Wyposażone w szuflady szafki są funkcjonalne, a zastosowanie syfonu w nowej technologii Space Saving Siphon, pozwala na zyskanie dodatkowej przestrzeni podumywalkowej. W serii znalazło się łącznie aż osiem rodzajów szafek podumywalkowych. Dodatkowo dostępne są blaty, szafki stojące wysokie, szafki wiszące z lustrem i oświetleniem oraz szafki boczne. Zarówno różnorodność mebli, jak i modułowe rozwiązania pozwalają na ciekawą i niepowtarzalną aranżację.

Nowe meble występują w dwóch opcjach kolorystycznych - białym i orzechowym (Noce Canaletto). Białe są ręcznie malowane i polerowane, a blaty wykonane są z lanego marmuru. Meble w ciepłym odcieniu orzecha są fornirowane naturalną okleiną. To sprawia, że meble są wyjątkowo odporne na zarysowania, działanie wody, wilgoci i zmian temperatury w łazience. Cechuje je precyzja wykonania oraz wysoka jakość wykończenia.

Kolekcja Alessi Onevolution marki LaufenW strefie kąpielowej, nowa seria proponuje wannę owalną do zabudowy oraz brodziki ceramiczne. Estetyczna wanna o gładkich, łagodnych krawędziach obudowana jest z jednej strony drewnianą ławką (symetryczną lub asymetryczną w trzech wymiarach), która może stanowić zarówno siedzisko, jak i wygodną półkę na akcesoria toaletowe.

Wśród brodzików znalazły się: półokrągły narożny o wymiarach 90 na 90 cm i duży prostokątny brodzik o wymiarach 120 na 80 cm zapewniający komfort kąpieli. Można go zamontować w lewym bądź prawym narożniku. Oba dostępne są z powłoką antypoślizgową.

Wyposażając salon kąpielowy warto pomyśleć o marce Laufen, która szczególnie teraz jest kompletną i spójną wizją łazienki Il BagnoAlessi Onevolution. Design, jakość i funkcjonalność produktów definiują przestrzeń w niepowtarzalny i unikatowy sposób.

Kolekcja Alessi Onevolution marki LaufenRekomendowane ceny produktów:

  • Umywalka ścienna z możliwością montażu na szafce - 5166 zł brutto
  • Umywalka nablatowa ze zintegrowanym postumentem ? 45 x 40 cm - 4797 zł brutto
  • Umywalka nablatowa ze zintegrowanym postumentem ? 53 x 90 cm - 6396 zł brutto
  • Umywalka nablatowa 72 x 52 cm - 3936 zł brutto
  • Wanna wolnostojąca - 21 525 zł brutto
  • Szafka pod umywalkę o wymiarach 50x80 cm - 8241 zł brutto
  • Szafka pod dwie umywalki o wymiarach 50x160 cm -15 375 zł brutto
  • Szafka boczna o wymiarach 35x40x33,2 - 4305 zł brutto
  • Brodzik ceramiczny półokrągły - 1845 zł brutto
  • Brodzik ceramiczny prostokątny - 2337 zł brutto

* * * Laufen jest jednym ze światowych liderów branży wyposażenia łazienek, słynącym ze znakomitego dizajnu, elegancji i niepowtarzalnego stylu. Firma powstała ponad 100 lat temu w szwajcarskim mieście Laufen i jest obecna w 17 krajach. Produkty sygnowane marka Laufen to dzieła najwybitniejszych światowych projektantów m.in. Wiel Arets, Stefano Giovanonni, Hartmut Esslinger, Ludovica i Roberto Palomba. Wyznają oni zasadę, zgodnie z którą etyka i estetyka są tak ważne jak precyzja i doskonałość. Nie kierują się chwilowymi trendami mody. Produkty Laufen są przyjazne środowisku, pozwalają na oszczędność wody. W ofercie firmy znajdziemy również serię dla osób starszych i niepełnosprawnych. Produkty marki Laufen stanowią zarówno znakomite rozwiązanie dla klientów indywidualnych, którzy cenią sobie oryginalną ceramikę łazienkową, jak również dla hoteli i innych miejsc użytku publicznego.

Oceń artykuł
3,00 / 5 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Korzeniecka

Źródło: Solski Burson-Marsteller

Polecamy Ci również

Zobacz także