Deski do krojenia

Deski do krojenia

Marka Epicurean, słynąca z produkcji ekologicznych akcesoriów kuchennych, w swojej ofercie posiada idealnie sprawdzającą się latem, designerską linię desek do krojenia w bajecznie kolorowe wzory.

deski do krojeniaProdukty z tej linii są dowodem na to, że sprzęt kuchenny nie musi być wyłącznie funkcjonalny, ale może także stanowić oryginalną ozdobę kuchni, a to wszystko w prawdziwie ekologicznym stylu. Linię designerską tworzą deski z pięcioma różnymi motywami kulinarnymi. Dzięki modnemu i niepowtarzalnemu wzornictwu z pewnością do każdej kuchni wprowadzą więcej koloru i energii.

Moda na koszerność

Deski z linii designerskiej to propozycja dla tych, którzy chcą zaakcentować charakter swojego wnętrza, a także tych którzy do przyrządzania różnych posiłków potrzebują odmiennych powierzchni. Produkty te doskonale nadają się dla osób żyjących zgodnie z regułami koszerności. Zastosowanie przez projektantów swoistego kodu pozwoli wyeliminować ryzyko przygotowywania na tej samej powierzchni potraw mięsnych oraz nabiału. Jest to ważne nie tylko dla osób, które koszerność traktują jako styl życia czy obowiązek, ale dla każdego kto dba o higienę pracy w kuchni.

Dwustronna powierzchnia

Deski z serii designerskiej zadrukowane są tylko z jednej strony, jednak obie mogą być wykorzystywane do przyrządzania posiłków. Dzięki temu wystarczy jedna deska do krojenia różnych rodzajów posiłków, na zadrukowanej stronie można kroić np. wyłącznie produkty mięsne, podczas gdy na stronie bez wzorów wszystkie pozostałe.

Ekologicznie

Deski Epicurean(R) wykonane są z ekologicznego, bardzo trwałego materiału, składającego się z wielu warstw papieru z certyfikatem FSC. W odróżnieniu od desek drewnianych, mogą one być myte w zmywarce, bez ryzyka wypaczenia. Ponieważ woda nie wsiąka w głąb takiej deski, znika także ryzyko rozwoju bakterii na desce pod wpływem wilgoci. Deski Epicurean(R) powstają wyłącznie z naturalnych surowców, z całkowitym poszanowaniem środowiska naturalnego. Są pozyskiwane z odnawialnych źródeł oraz z recyklingu.

Deski wolne od substancji chemicznych

Produkty Epicurean(R) posiadają certyfikaty Greenguard oraz Greenguard Children & Schools, potwierdzające, że mogą być używane bez ryzyka emisji szkodliwych substancji do powietrza. Greenguard Environmental Institute, to pozarządowa organizacja, która nadaje certyfikaty produktom nieemitującym substancji chemicznych. Deski Epicurean(R) przed nadaniem im certyfikatów zostały poddane szczegółowym badaniom na obecność 10 000 substancji chemicznych.

 

Oceń artykuł
4,30 / 10 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Korzeniecka

Źródło: Epicurean Polska

Polecamy Ci również

Zobacz także