DEVI, marka koncernu Danfoss, i Thermon połączyły siły

0
DEVI, marka koncernu Danfoss, i Thermon połączyły siły

Lider w produkcji kabli grzejnych łączy siły z wiodącym twórcą technologii samoograniczających kabli grzejnych, zapewniając przemysłową jakość i wydajność dla każdego zastosowania.

DEVI, przykład instalacji kabla na rurociąguDEVI, część duńskiej firmy Danfoss, podpisała umowę dostawy z Thermon Group Holdings, z siedzibą w USA. Umowa pozwoli Thermon na ekspansję na nowy segment rynku w zakresie budynków i domów prywatnych oraz uzyskać dostęp do szerokiej wiedzy sprzedaży Danfoss, natomiast Danfoss oferuje jedne z najlepszych na świecie rozwiązań w zakresie ogrzewania rurociągów sprzedawane pod marką DEVI.

Umowa obowiązuje od 1 września 2011. Od tego czasu Thermon rozpoczął dostarczanie DEVI samoograniczających kabli grzejnych. Nazwy kabli nie ulegną zmianie (DEVI-pipeguard(TM) 10/25/33 oraz DEVI-iceguard(TM) 18). Samoograniczające kable grzejne Thermon posiadają m.in. 80% pokrycie powierzchni ekranem oraz niewielki promień gięcia w minimalnej temperaturze (32 mm).

Początkowo sprzedaż zostanie uruchomiona na sześciu największych rynkach, tj. Norwegii, Szwecji, Finlandii, Danii, Rosja i oczywiście - w Polsce. Ponadto, obie firmy uruchomią nowy program koncentrujący się na wspólnym rozwoju produktu.

"Widzimy na rozwijającym się rynku systemów zewnętrznych duże zapotrzebowanie na instalowanie systemów przeciwoblodzeniowych zabezpieczających przed śniegiem i lodem w okresie zimy na budynkach biurowych, zakładach produkcyjnych, a także dużych budynkach mieszkalnych i domach prywatnych. Systemy DEVI są instalowane, aby nie dopuszczać do nagromadzenia się śniegu i lodu na dachach, rynnach i w rurach spustowych. Zapobiega to poważnym uszkodzeniom budynków. Rozwiązania Thermon są najlepsze na rynku pod względem jakości i niezawodności, co zweryfikowało wiele lat obecności na rynku. Dodanie tych produktów do naszego portfolio zapewni nam silną ofertę na rynku i jesteśmy przekonani, że nowe porozumienie podniesie znacząco naszą sprzedaż" - mówi Henrik Londorf, dyrektor Rynków, Produktów i Strategii Elektrycznych Systemów Ogrzewania Danfoss.

Dla Thermon umowa przewiduje możliwość rozszerzenia działalności na komercyjny segment rynku. "Tradycyjnie naszym głównym celem jest sektor przemysłowy i to on stanowił większość naszych przychodów w 2010 roku. Umowa z Danfoss otwiera nasze możliwości na rynek pokrewny i ma potencjał wzrostowy. Thermon przynosi długie i dobrze udokumentowane doświadczenie w produkcji wysokiej jakości kabli grzejnych, a jestem przekonany, że wraz z Danfoss będziemy w stanie doprowadzić do posiadania serii produktów premium na rynkach" - mówi Rob Leussink, dyrektor generalny Thermon w Europie.

Fakty na temat Danfoss: o Prywatna firma globalna o Lider w rozwiązaniach dla klimatu i energii o Centrala w Nordborg, Dania o 79 fabryk w 22 krajach o 110 firm handlowych i ponad 400 agentów i dystrybutorów na całym świecie o Ok. 24.000 pracowników na całym świecie o Dowiedz się więcej: www.danfoss.pl

Fakty na temat fThermon: o Międzynarodowy lider na rynku zewnętrznego ogrzewania powierzchni o Centrala w San Marcos, Texas, USA o 4 zakłady produkcyjne na 3 kontynentach o Sieć agentów i dystrybutorów w ponad 30 krajach o Ok. 675 pracowników na całym świecie o Spółka akcyjna notowana na NYSE o Dowiedz się więcej: www.thermon.com

DEVI to synonim jakości i tradycji inżynierskiej

DEVI - będąc członkiem Grupy Danfoss - oferuje swoim klientom profesjonalne rozwiązania oraz bogaty katalog produktów elektrycznego ogrzewania podłogowego i przeciwoblodzeniowego. DEVI opracowuje, produkuje i sprzedaje kompletne systemy grzewcze składające się z kabli, mat oraz termostatów.

Więcej informacji na stronie internetowej devi.pl

Pan Bosa Stopa - inicjatywa DEVI

Pan Bosa Stopa jest wielbicielem chodzenia boso. Odwiedza miejsca zabaw, rekreacji i wypoczynku. Lubi bywać w miejscach ciekawych, oryginalnych, zabawnych i wartych zobaczenia. Zachęca wszystkich do chodzenia boso przez cały rok.

Więcej informacji nt. inicjatywy na fan page'u Pan Bosa Stopa na Facebooku: www.facebook.com/panbosastopa

Oceń artykuł
3,63 / 8 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Autor: Materiały prasowe

Polecamy Ci również

Zobacz także