Diament Meblarstwa i Dobry Design - nagrody dla Paged Meble

Diament Meblarstwa i Dobry Design - nagrody dla Paged Meble

Grupa Paged Meble skutecznie łączy ponad 130-letnie doświadczenie w ręcznym gięciu drewna ze światowymi trendami w designie oraz najnowszymi technologiami. Jej projekty cieszą się uznaniem zarówno klientów w Polsce, za granicą, jak i wśród specjalistów branży meblarskiej. Pod koniec 2012 roku Paged Meble SA otrzymała od ekspertów wyróżnienia.

Paged Meble - krzesło AntillaSzczególny Diament Meblarstwa 2013 przyznany przez redakcję Wydawnictwa Biznes Meble.pl dla wyróżniających się firm meblowych, przypadł w tym roku Paged Meble SA. W uzasadnieniu werdyktu czytamy, że wyróżnienie to przyznano firmie Paged Meble za odwagę w łączeniu tradycji ze współczesnym wzornictwem, wypracowanie własnego stylu i promowanie dobrych praktyk projektowych zarówno w Polsce, jak i poza granicami kraju.

"Podstawą rozwoju naszej firmy jest synergia meblarskiej tradycji i nowoczesnego zarządzania wzornictwem. Bacznie obserwujemy zmiany zachodzące na świecie w zakresie trendów, gospodarki czy stylu życia i korzystając z naszego ogromnego doświadczenia i zdolnych polskich projektantów dążymy do tworzenia wyjątkowych wzorów meblowych. Jest nam niezmiernie miło, że realizowana przez nas strategia została zauważona i znalazła uznanie wśród ekspertów" - powiedziała Julitta Maciejewska-Walczak, Dyrektor Marketingu Paged Meble.

Przywiązanie do tradycji szlachetnego meblarskiego rzemiosła jest widoczne w niemal każdym projekcie Paged Meble i Woodways. Firma wykorzystuje techniki ręcznego gięcia drewna, opracowane w XIX w. przez Michaela Thoneta. Obecnie Paged Meble oraz Woodways stawiają na polskich projektantów, którzy często inspirują się wzorami historycznymi. W rodzinie krzeseł Antilla wykonanej z elementów toczonych widać nawiązanie do mebli Windsorskich. Podobne wzory były bardzo modne w latach 70. - na zdjęciu krzesła toczone na wydziale lakierni w Fabryce Mebli Giętych w Jasienicy w 1978 roku.

Tytuł Dobry Design 2013 przyznany przez ponad 100 architektów zasiadających w komisji konkursu organizowanego przez wydawnictwo Publikator otrzymały niedawno dwa produkty grupy Paged Meble: Sypialnia Dolce marki Woodways, projektu Jacka Mikołajczaka, nawiązująca do stylistyki z lat 60. oraz krzesło i hocker UVU z toczonymi nogami i podstawie krzyżakowej projektu Kingi Chmielarz, w których silne są wpływy kultury japońskiej.

Produkty Grupy Paged Meble dostępne są w wybranych salonach meblowych w całej Polsce, pełna lista na www.pagedmeble.pl, www.woodways.pl i www.designcollection.pl.

Oceń artykuł
4,43 / 7 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Korzeniecka

Źródło: Paged Meble

Polecamy Ci również

Zobacz także