Dobierz brodzik do swoich potrzeb

Dobierz brodzik do swoich potrzeb

Brodziki różnią się między sobą kształtami, wymiarami oraz materiałem, z którego są wykonane. Mimo to dobór odpowiedniego typu do naszej łazienki i zgodnego z naszymi upodobaniami może nastręczyć problemy. Specjalista w dziedzinie kąpieli - firma Sanplast SA - podpowiada, na co zwrócić uwagę, aby zdecydować się na właściwy produkt.

brodzik prysznicowyKształt ma znaczenie

Rynek wyposażenia łazienki pełen jest różnego rodzaju brodzików. W ofercie producentów dostępne są brodziki w wersji półokrągłej, okrągłej, kwadratowej oraz prostokątnej.

Brodziki półokrągłe zajmują mniej miejsca niż kwadratowe i prostokątne. Te z kolej są bardziej uniwersalne. Można je montować w narożniku, we wnęce jak i przy ścianie. Różnorodność kształtów pozwala na idealne dopasowanie brodzika do pozostałego wyposażenia łazienki - ceramiki i mebli.

Design kontra funkcjonalność?!

Standardowe wymiary brodzików to najczęściej 80×80 cm, 90×90 cm lub 100×100 cm (kwadratowe i półokrągłe). Dostępne są jednak także brodziki znacznie większe - o szerokości nawet do 180cm, dzięki temu dostosujemy je do każdej, nawet nietypowej kabiny prysznicowej. Nie bez znaczenia jest także głębokość. W ostatnim czasie popularność zyskały płytkie brodziki, które charakteryzują się ciekawym wzornictwem i nadają wnętrzu nowoczesnego wyglądu. Warto jednak zastanowić się nad montażem brodzika głębokiego, którego zaletą jest większa funkcjonalność, szczególnie, jeśli w domu są małe dzieci. Zwolennikom tego typu rozwiązania z pewnością przypadną do gustu brodziki serii Eko Plus i Classic firmy Sanplast. Szeroka paleta wymiarowa zapewni jeszcze lepsze dopasowanie brodzika i kabiny do możliwości aranżacyjnych łazienki.

Nie tylko akryl

Ostatnią, choć nie bez znaczenia kwestią, na którą należy zwrócić uwagę kupując brodzik, jest materiał, z którego został on wykonany. Prym wiodą tutaj te z akrylu sanitarnego. Są one lekkie, gładkie i stosunkowo niedrogie, a dodatkowo montaż i pielęgnacja nie stwarzają problemów. Dużym powodzeniem cieszą się także brodziki wykonane z odlewów mineralnych. Charakteryzują się one znakomitymi właściwościami użytkowymi oraz walorami estetycznymi. Ich gładka powierzchnia jest przyjemna dla ciała, zapobiega odbarwianiu i uniemożliwia rozwój bakterii. Biały kolor i klasyczna linia stanowi również gwarancję idealnego dopasowania do ceramiki sanitarnej wielu producentów.

Oceń artykuł
3,00 / 7 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Dębek

Źródło: Sanplast

Polecamy Ci również

Zobacz także