Dobór armatury łazienkowej

0
Dobór armatury łazienkowej

Współczesne trendy aranżacji domowej przestrzeni służą łączeniu niezbędnego komfortu z wyszukaną estetyką. Jesteśmy coraz bardziej świadomymi i wymagającymi lokatorami. Dbałość o standardy wykończenia jest szczególnie widoczna w pomieszczeniach takich jak łazienka, której wystrój powinien stanowić spójną i funkcjonalną całość.

bateria łazienkowaStylowo

Wymiana mebli i sprzętów w salonie czy sypialni wymaga często znacznie mniejszego nakładu pracy niż wprowadzenie nawet podstawowego wyposażenia łazienki. Aby stała się ona nie tylko użytecznym, lecz również przyjemnym dla zmysłów miejscem, każdy szczegół warto dobierać w oparciu o określoną wizję, zarysowaną już w pierwszych etapach prac remontowych. Wybór między wanną a kabiną prysznicową, decyzja o usytuowaniu pralki, suszarki, umywalki czy rozterki związane z wzornictwem na kafelkach, nie stanowią już na szczęście zbioru osobnych zabiegów dekoracyjnych. Oferowane przez producentów kompleksowe systemy sanitarne pozwalają bowiem tworzyć wnętrza o określonej stylistyce, w której każdy element pasuje do pozostałych. - Klienci poszukują całościowych rozwiązań, łączących funkcjonalność z wizualną jednolitością, inspirowaną różnorodnymi trendami - zauważa Sylwia Madyda z firmy Madix, dystrybutora markowego wyposażenia łazienek.

W modernistycznych aranżacjach dominują metaliczne kolory i abstrakcyjne kształty baterii łazienkowych czy zestawów prysznicowych, a jednocześnie pragmatyczna prostota zastosowanych urządzeń. Natomiast wciąż żywa moda na retro wprowadza ciepłe barwy oraz liczne detale, od niezabudowanych, gustownych instalacji przelewowych przy wannie po świeczniki, firanki i wazony na półkach.

bateria umywalkowaElegancko

Wspólnym mianownikiem możliwych do wyboru, zróżnicowanych stylów, powinna być jednak zawsze elegancja, a także wysoka jakość wykończenia. Urządzenia muszą więc być wykonane z materiałów trwałych, lecz jednocześnie dających zamierzony efekt estetyczny. Szczególnie wyraziste są wszelkie części ruchome oraz połączenia poszczególnych instalacji. Stonowana, klasyczna stylistyka nie lubi przy tym zbyt dużych kontrastów i wyrazistych kształtów, których szeroka gama jest obecnie dostępna na rynku. Warto je natomiast stosować w miejscach, gdzie krągłości, kanty, prostota czy różnorodność mają tworzyć zamierzony, oryginalny efekt. Dodatkową atrakcją takich niebanalnych rozwiązań może być wykorzystanie baterii, słuchawek prysznicowych czy deszczownic z podświetlanym strumieniem wody.

Natomiast zwolennicy bardziej tradycyjnego rozumienia pojęcia elegancji mogą sięgnąć po odwieczny jej wyznacznik. Nawet w łazienkach stosuje się bowiem z powodzeniem akcenty zdobnicze w postaci biżuterii. Niewątpliwą zaletą specjalnych kryształów jest możliwość wykorzystania ich we wszelkich elementach wystroju, zarówno przy wykończeniu mechanizmów sanitarnych, jak i dodatków łazienkowych (wieszaki, stojaki, dozowniki na mydło). Poza tym, pasują do współczesnych oraz dawnych aranżacji i są dostępne w jednolitych kompletach.

zestaw prysznicowyI wygodnie

Zestawianie wszystkich, niezbędnych mechanizmów w jedną spójną całość jest jednocześnie gwarantem wygody. Niezależnie, czy posiadamy wannę czy kabinę prysznicową, warto od razu zaopatrzyć się w rozbudowane zestawy natryskowe, zawierające kolumnę, deszczownicę, słuchawkę, węża i oczywiście baterię. Rozmiar instalacji należy zawsze dostosowywać do dostępnej powierzchni, a jej rodzaj warto dobierać w oparciu o walory użytkowe. - Świadomi tego, jak często korzystamy każdego dnia np. z baterii łazienkowych, możemy decydować o ich funkcjonalności - mówi Sylwia Madyda z Madix. - Mamy bowiem do wyboru m.in. urządzenia z tradycyjnymi kurkami, jednym lub dwoma uchwytami, a także systemy czasowe i bezdotykowe. Elegancja to przecież nie tylko gustowny design, lecz także jego praktyczne przełożenie na codzienny komfort użytkowników. Kompletując wyposażenie łazienki, trzeba więc pamiętać, że jest ona pomieszczeniem, w którym przez wiele kolejnych lat będziemy spędzać sporo czasu, licząc na komfort i sprawność wykonywanych czynności higienicznych.

Oceń artykuł
3,80 / 10 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Korzeniecka

Źródło: pointb

Polecamy Ci również

Zobacz także