Dobre biurko kluczem do sukcesu, czyli jak wybrać...

0
Dobre biurko kluczem do sukcesu, czyli jak wybrać...

Towarzyszy nam od wczesnych lat dziecinnych, kiedy siedząc przy biurku kreślimy pierwsze mniej lub bardziej udane literki aż do momentu, gdy pojawia się na nim stos dokumentów związanych zarówno z życiem prywatnym, jak i zawodowym.

Gabinet wyposażony w meble z kolekcji Bursztyn marki MebinKurs języka, konieczność uporządkowania domowych dokumentów czy chęć przeglądnięcia dokumentacji z pracy - biurko znajdzie zastosowanie w wielu sytuacjach i z chęcią korzystać z niego będą zarówno młodsi, jak i starsi domownicy. Biurko w naturalny sposób stwarza atmosferę skupienia, ciszy i koncentracji. Siedząc przy nim znacznie łatwiej i efektywniej możemy uporać się z ważną korespondencją czy wyznaczonymi zadaniami. Dobrze dobrane biurko sprawia, że praca nie jest przykrym obowiązkiem, lecz przyjemnością. To właśnie dzięki niemu możemy uporządkować papiery związane z prowadzeniem gospodarstwa domowego, pracą czy np. własną twórczością. Warto zatem zadbać o to, aby spełniało ono oczekiwania nawet najbardziej wymagającego użytkownika.

Czytaj także: Jak pomalować gabinet? Jakie kolory wybrać do pokoju do pracy?

Bardzo ważną cechą biurka jest jego powierzchnia. Powinna ona być maksymalnie duża, co pozwoli na wygodną organizację pracy. Dzięki możliwości posortowania dokumentów łatwiej będzie odnaleźć to, czego potrzebujemy i wyznaczyć zadania do wykonania. Z pewnością docenimy też skórzaną powierzchnię blatu, dzięki której dokumenty nie będą się ślizgać, ułatwiając tym samym utrzymanie porządku. Ponadto takie wykończenie jest eleganckie i zapewne zostanie docenione zarówno przez użytkowników jak i odwiedzających mieszkanie gości.

Gabinet wyposażony w meble z kolekcji Onyks marki MebinWarto też zwrócić uwagę na to, aby wybrane biurko posiadało zamykaną szafkę lub dwie. Nie tylko sprawiają one, że mebel wygląda bardzo solidnie i stabilnie, lecz mają przede wszystkim znaczenie praktyczne. Ułatwiają pozostawianie biurka w idealnym porządku po zakończeniu pracy. Te niewielkie szafki sprawią, iż wszystkie niezbędne dokumenty pozostaną w zasięgu ręki i nie będziemy musieli przerywać pracy, by po nie sięgnąć.

Czytaj także: Przeszklenia w biurze - jak urządzić komfortowe miejsce pracy?

Nie zapominajmy o szufladzie - bez względu na to czy panuje w niej idealny porządek, czy kontrolowany bałagan jest ona niezbędna dla większości użytkowników biurek. Każdy lubi mieć "pod ręką" różne drobiazgi - karteczki do zapisywania notatek, kolorowe podkreślacze czy spinacze - szuflada stanowi dla nich idealną skrytkę. Przed zakupem koniecznie sprawdźmy czy łatwo się wysuwa - nikt z nas nie chce przecież walczyć z ciężką szufladą podczas poszukiwania ważnych dokumentów.

Uchwyty od szuflady i szafek również mają znaczenie. Warto by były dobrze wyprofilowane, łagodnie zakończone, zwłaszcza, jeśli w domu są małe dzieci i nie powinny wyślizgiwać się z rąk. Zwróćmy uwagę czy komponują się aranżacyjnie z biurkiem i stanowią jego eleganckie i starannie wykonane zakończenie.

Czytaj także: Jak uniknąć bólu pleców i szyi? Siedź i ćwicz na ergonomicznym krześle!

Gabinet wyposażony w meble z kolekcji Lazuryt marki MebinBiurko musi być solidne. Bardzo ważne jest, aby dawało pewne podparcie podczas pracy. Praca przy stabilnym biurku jest znacznie bardziej komfortowa. Pamiętajmy przy tym, aby jeszcze przed zakupem sprawdzić, czy mamy wystarczającą ilość miejsca na nogi. Szczególnie panie będą chciały sprawdzić czy mogą swobodnie zmieniać pozycję i na przykład założyć nogę na nogę. Ważne też, by biurko miało łagodnie zakończone rogi, dzięki czemu także ręce znajdą wygodne oparcie podczas pracy.

Niezwykle istotne jest, aby biurko posiadające wszystkie wymienione właściwości współgrało z wnętrzem pomieszczenia, z jego koncepcją i stylem aranżacji. Nie zawsze chcemy przeznaczać odrębny pokój na stworzenie domowego biura. Dlatego właśnie tak ważny jest jego elegancki wygląd, który sprawi, iż będzie ono gustownym elementem wystroju wnętrza wybranego pomieszczenia, nawet, jeśli jest nim salon, a nie specjalnie stworzony w tym celu pokój do pracy.

Oceń artykuł
3,30 / 10 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Autor: Afir Biuro PR firmy Mebin

Polecamy Ci również

Zobacz także