Dobrze podane i smacznie zjedzone - zastawa dla dzieci [GALERIA]

Dobrze podane i smacznie zjedzone - zastawa dla dzieci [GALERIA]

Wspólne posiłki przy stole scalają rodzinę. Szczególnie ważne są dla dzieci - dają im poczucie bliskości i przynależności. Przy okazji maluchy nabierają dobrych nawyków i przyswajają zasady, które przydadzą się im w dorosłym życiu. Czas odłożyć naczynia z melaminy (przydadzą się na pikniku).

Nasz kilkulatek z radością usiądzie do posiłku podanego na zastawie ceramicznej. Tym chętniej, gdy będzie to jego własny zestaw naczyń z pięknymi, kolorowymi wzorami.

Nie od dziś wiadomo, że "je się oczami". Zanim posiłek trafi do ust oceniany jest wzrokiem. Apetycznie wyglądająca, ładnie podana potrawa zachęca do jedzenia, a zaserwowanie dania na gustownej zastawie powoduje, że nawet prosty posiłek chętniej się celebruje. Domowy obiad podany na cieszącym oczy talerzu z ulubionym motywem będzie dla malucha prawdziwą ucztą dla zmysłów. Bo oprócz dbania o smaki podawanych dziecku potraw, warto zadbać o wyrabianie w nim dobrego smaku i gustu - już od najwcześniejszych lat.

Czytaj także: Postaw na kwiaty i kolory - nowa kolekcja Villeroy & Boch Modern Grace Peonia

Zaprojektowane z troską o detale ceramiczne talerzyki, miski i kubki, oraz pasujące do zastawy podkładki, ma w swojej ofercie Kids Town. Każdy element zastawy jest małym dziełem sztuki użytkowej. Bajkowe ptaszki, słodkie kotki i kolorowe kwiaty przypadną do gustu dziewczynkom, chłopcy mają do wyboru wymalowane artystyczną ręką wzory z piratami, budową czy z tajemniczym podwodnym światem. Taka zastawa może być dobrym sposobem na zachęcenie niejadków do częstszego siadania do stołu. A to dlatego, że kolorowe naczynia działają na wyobraźnię i - dzięki właściwemu zestawieniu barw - pobudzają apetyt. Każde naczynie zapakowane jest w ozdobne pudełko, co sprawia, że bardzo dobrze nadają się one na prezent.

O estetykę jedzenia warto dbać w każdych okolicznościach. Kiedy szykujemy dzieciom śniadanie do szkoły, na wycieczkę lub piknik dobrze będzie zapakować kanapki i picie w poręczną walizeczkę. Duży wybór wzorów i kolorów sprawia, że każde dziecko może wybrać swoją ulubioną walizkę. Te w kształcie cytrynki, mandarynki lub arbuza przypominają, żeby oprócz kanapki w walizeczce znalazły się naturalne witaminy w postaci świeżego owocu.

Czytaj także: Kolekcja "Dressed" Marcela Wandersa w sklepie internetowym Alessi

Smaczne, zdrowe i ładnie podane. Takie powinno być jedzenie naszych pociech. Dbając o wszystkie te elementy zapewnimy dziecku harmonijny rozwój.

Zapraszamy na stronę www.kidstown.pl

Oceń artykuł
3,40 / 5 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Autor: Kids Town

Polecamy Ci również

Zobacz także