Dodatki Wonderland w AlmiDecor

0
Dodatki Wonderland w AlmiDecor

Nazwa najnowszej akcji AlmiDecor nawiązuje do słynnego utworu Lewisa Carrolla, choć może bliżej idei akcji do jego kontynuacji, czyli "Po drugiej stronie lustra".

kolorowe dekoracje

Co prawda brak tu Szalonego Kapelusznika i Białego Królika, za to Lustrzany Pokój jest jak najbardziej możliwy...

Trochę na pograniczu jawy i snu, pomieszania świata rzeczywistego i nierzeczywistego - czy faktycznie można tak zaczarować wnętrze swojego domu, by przypominało bardziej fantazję niż rzeczywistość?

Kolor, wielkość, kształt

Inspiracją dla Wonderland stała się nie tylko poetycka podróż Alicji, ale i barokowe malarstwo, popart czy elementy surrealizmu. Podobnie jak w dziełach malarzy, istotne są tu proporcje przedmiotów, sposób ich oświetlenia, zaskakujące detale, kontrasty.

Czerń i biel jako oprawa, rama dla aranżacji, a obok nich nasycona czerwień, jaskrawa zieleń, czy bardzo modny, żółty kolor. Owoce, ptaki, patera i wazony nadnaturalnych rozmiarów, motyw karo - to przedmioty oraz efektowne motywy odnoszące się , może nie do oryginalnych ilustracji Johna Tenniela, ale już na pewno do wyjątkowej scenografii filmu Tima Burtona o przygodach Alicji w dziwnym, podziemnym świecie. I jeszcze do tego barokowy klimat niezwykłych martwych natur, flamandzkich, włoskich i hiszpańskich mistrzów, w których kwiaty, owoce i warzywa tworzą kadry pełne metafizycznej aury. Dekoracyjne, nowoczesne, ale jednak nawiązujące do dawnego wzornictwa żyrandole, podkreślają neobarokową wyrazistość mebli - luster, szezlongów, kanap, stołów, stolików.Poszczególne elementy akcji nie tylko służą zaakcentowaniu tego fragmentu wnętrza, na który chcemy zwrócić uwagę, ale również: urozmaicają przestrzeń, tworzą klimat tajemnicy i wysublimowanej zmysłowości, nieco zaskakują i prowokują - podobnie jak pomysły współczesnych artystów. Meble są nie tylko piękne, ale znakomicie pełnią swoje funkcje użytkowe. Ważne jest odpowiednie oświetlenie, które wydobędzie z aranżacji to, co chcemy wyróżnić, a jednocześnie doskonale ją wzbogaca swoją formą.

- Wonderland sprawdzi się w awangardowym, dużym wnętrzu, ale dobrze przysłuży się też klasycznej, domowej przestrzeni - mówi Rafał Szymura, dyrektor artystyczny marki i pomysłodawca akcji. - Styliści AlmiDecor na pewno doradzą w jaki sposób zaadaptować wybrane elementy Wonderland w określonym pomieszczeniu - czy to mieszkalnym, czy też użyteczności publicznej. - Nasza najnowsza akcja to sposób na to, by przenieść się w miejsce poza czasem i rzeczywistością. Bywa, że - bez względu na to, czy lubimy eksperymentować i doceniamy tak wyrazistą estetykę - każdy z nas ma na to ochotę - podsumowuje Rafał Szymura.

Oceń artykuł
3,40 / 10 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Źródło: AlmiDecor

Polecamy Ci również

Zobacz także